Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #11

Magneto vol. 3 #11

Magneto vol. 3 #11

"Axis Tie-In"

Postacie
Zapowiedź

• Red Skull niszczy świat ... a Magneto jest jednym z bohaterów, którzy chcą go powstrzymać!
• Ale czy i Mistrz Magnetyzmu ugnie się przed potworem, który używa telepatycznych mocy jego zmarłego przyjaciela, aby stworzyć jego nową, przerażającą Wieczną Rzeszę?
• Mając wiele powodów do prywatnej wendetty, Magneto ma dość motywacji, aby być tym, który pokona Skulla raz na zawsze!

Cytat

Magneto [do Deadpoola]: "Not even you are foolish enough to think me a hero. Such distinctions are for those who can look at their own reflections and not despair."

Streszczenie

Genosha. Obserwując walczących z Red Onslaughtem herosów, Magneto stwierdza, że cała ich siła charakteru, wszystkie przeszkody, które przezwyciężyli, nie mają znaczenia. Przypomina sobie, że oryginalny Onslaught zrodził się z jego furii i nienawiści, a teraz, pozwalając opętać się nią ponownie, doprowadził do odrodzenia się Red Skulla jako kolejnego monstrum. Zastanawia się, czy gdyby znalazł sposób, by go powstrzymać, jeszcze nie pogorszyłby sprawy. Zostaje powalony atakiem jednego z Sentineli, a powstawszy, odlatuje, głuchy na prośby Iron Mana.

Jakiś czas później, w swojej kryjówce, Magneto stwierdza, że wszystko, czego dokonał w imieniu obrony swej rasy, wszystkie przeraźliwe akty, które ma na swoim sumieniu, nie mają znaczenia, za każdym razem bowiem polegał albo pogarszał sprawy. Zastanawia się, czy zostanie zapamiętany za to, jak próbował pomóc innym mutantom, czy jedynie jako terrorysta. Słysząc to, Briar uruchamia program, nad którym pracowała – prezentujący najróżniejsze ataki Magneto w historii. Przyznaje, że dokonał on niewypowiedzianych okrucieństw, każe się jednak przyjrzeć bliżej – na jednym z ekranów pojawia się bowiem udzielająca wywiadu mutantka, stwierdzająca, że obserwując Mistrza Magnetyzmu była przerażona, dodaje jednak, że gdyby nie on, pewnie by nie żyła. Briar stwierdza, że jego działania znaczyły coś dla tych, których uratował i że za to go zapamiętają. Magnus zakłada więc swój hełm z powrotem.

Wkrótce później. Magneto zjawia się na Madripoorze, stając przed Mystique i Sabretoothem. Przypomina, że gdy spotkali się ostatnio, pokonał ich, posiadając zaledwie cząstkę swej dawnej mocy [patrz Uncanny X-Men vol. 3 #19-22 – przyp. S_O], dodaje jednak, że nie przybył walczyć, lecz zaoferować im możliwość ocalenia świata. Następnie pojawia się przed celą Carnage'a w szpitalu psychiatrycznym, gdzie stwierdza, że jeśli Cletus chce być agentem chaosu, nie ma niczego bardziej niespodziewanego, niż stać się herosem. W San Francisco odnajduje Absorbing Mana, a w podziemiach Nowego Jorku – Hobgoblina. W Latverii Doom przyznaje, że Magneto zawsze darzył go szacunkiem, zgadza się więc stanąć u jego boku, podobnie, jak Loki, z którego pomocą odnajdują Enchantress w okolicach Asgardii. Magnusa odnajduje też Deadpool, który stwierdza, że zespół nie pasuje do bohaterskiej ścieżki, którą mutant zdawał się ostatnio podążać, ten więc wyjaśnia, że potrzebuje ludzi dwuznacznych moralnie. Zebrawszy drużynę, Magneto wyjaśnia im, że Red Skull wykradł mózg Charlesa Xaviera i wykorzystał go, by zaatakować świat falą nienawiści – a teraz, gdy herosi polegli, świat muszą uratować łotrzy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #11 Magneto vol. 3 #11 Magneto vol. 3 #11 Magneto vol. 3 #11 Magneto vol. 3 #11 Magneto vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.