Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man 2099 vol. 2 » Spider-Man 2099 vol. 2 #4

Spider-Man 2099 vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

• Scorpion vs Spider-Man 2099 vs Spider Slayers.
• Miguel O'Hara kontynuuje walke o duszę swojego dziadka dosłownie w strefie wojny.

Streszczenie

W Trans-Sabalu Spider-Man próbuje przekonać Scorpiona, że obaj chcą tego samego – uratować Stone'a – Gargan jednak, sądząc, że ma do czynienia z oryginalnym Pająkiem, nie zamierza przepuścić okazji do zabicia go. Wyrzuca go z budynku prosto między armię Spider-Slayerów, zabrania jednak robotom zabijać go, zamierzając samemu dokonać tego czynu. W środku budynku tymczasem Tiberius budzi się na ziemi, nadal związany. Mussaret stwierdza, że muszą uciekać, wtedy jednak zawala się na nich część stropu, kobieta osłania więc geniusza. Ten po chwili wydostaje się spod gruzu, odkrywa jednak, że Mussaret nie żyje. Po chwili niezdecydowania, zaczyna podążać w kierunku wyjścia.

Na zewnątrz Miguel unika wiązek laserowych ze strony Scorpiona i Spider-Slayerów, a gdy Gargan oświadcza, że roboty są zaprogramowane, by atakować wszystko, co "pajęcze", heros wpada na pewien pomysł i każe Lyli uruchomić "cywilny" hologram. Ściąga maskę i ukrywa się w ciemnej alejce, a nie zamierzając pozwolić mu na ucieczkę, Scorpion zaczyna grozić, że pozabija wszystkich cywili w okolicy, jeśli Pająk nie ujawni się w ciągu minuty. Miggy zaczyna zastanawiać się nad tym, jak go pokonać, w końcu wpadając na pewien pomysł. Ściąga swój nadgarstkowy minikomputer i z ukrycia przylepia go do pleców przeciwnika, a wtedy Lyla uruchamia holograficzny strój oryginalnego Spider-Mana. Widząc to, Spider-Slayery atakują Scorpiona, a O'Hara wykorzystuje tę okazję, by z ukrycia ewakuować mieszkańców. Po chwili na miejscu zjawia się Stone, który, widząc, co się dzieje, wykorzystuje hasło-klucz dezaktywacyjny, w jednym momencie wyłączając roboty i odkrywając ledwo przytomnego Scorpiona. Spider-Man odzyskuje z ukrycia swój minikomputer i każe Lyli skontaktować się z Dahnem.

Jakiś czas później, w rezydencji despoty. Dowiedziawszy się, że porywacze zostali już odpowiednio ukarani, Dahn przechodzi do interesów i upewnia się, że nie będzie musiał płacić za Spider-Slayery zniszczone przez Scorpiona. Pyta, kiedy może spodziewać się zastępstw, po chwili namysłu Stone stwierdza jednak, że nie otrzyma żadnych – a co więcej, zmienił zdanie i nie będzie uzbrajał despoty, obiecując zwrot pieniędzy. Gdy ten protestuje, Tiberius otwiera drzwi, za którymi czeka już cały oddział robotów, dodając, że Dahn powinien sam przygotować się do opuszczenia kraju. Wraz z "Michaelem" wsiada do limuzyny – gdzie czeka już Gargan w cywilu – zabraniając asystentowi mówienia, że jest z niego dumny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4 Spider-Man 2099 vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.