Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #8

Amazing Spider-Man vol. 3 #8

Amazing Spider-Man vol. 3 #8

"Ms. Adventures in Babysitting"

Postacie
Zapowiedź

• MC2 Spider-Girl i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo.
• Za atakiem stoją tajemnicze siły odpowiedzialne za Spider-Verse.
• Ms. Marvel wyciąga Spider-Mana z kłopotów.

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Man, Ms. Marvel
* Natalie Long, Cindy Moon
* Doctor Minerva, Clayton Cole
* Ringer 

Na ulicach Nowego Jorku Spider-Man walczy z Dr Minervą, wtedy jednak zauważa, że Ms. Marvel zastygła z przerażenia. By ją "obudzić", przypomina jej o jednym z jego ruchów, z którego korzysta zwykle z pomocą Captain Marvel, a wiedząc, o co chodzi, Kamala wysyła Pająka w stronę łotrzycy, wykorzystując jego pajęczynę jako procę. Obserwujący to podwładni Minervy zastanawiają się, co zrobić, poza jednym, który protestuje, widząc Spider-Mana. Herosi tymczasem porywają inhumański kokon i zaczynają z nim uciekać, Minerva jednak rusza za nimi. Gdy atakuje Ms. Marvel, Spidey zauważa, że z kokonu coś zaczyna się wykluwać.

Tymczasem w redakcji Fact Channel Cindy zostaje wysłana do gabinetu Natalie Long, która zastanawia się, w jaki sposób uczynić z nowej pajęczej bohaterki kogoś, kim Spider-Man był dla Daily Bugle. Zauważa, że jej kostium jest okropny, a po chwili zostaje poinformowana o dwóch atakach super-łotrów. Dowiedziawszy się, że Spider-Man zajmuje się jednym z nich, postanawia skupić się na drugim, wtedy jednak zauważa, że Cindy zniknęła.

Widząc, że z kokonu wydostaje się niemowlę, Spidey każe Ms. Marvel uciekać wraz z nim, samemu zamierzając spowolnić Minervę, którą oślepia resztkami kokonu. Ta wysyła więc w pogoń za bohaterką swoich podwładnych, a gdy ci postrzelają ją, Kamala pyta, co za potwór pozwoliłby na skrzywdzenie dziecka. Jeden ze sług zgadza się z nią i dysruptorem sonicznym własnej budowy ogłusza pozostałych, po czym ściąga maskę, by uspokoić dziecko. Wkrótce później oboje wracają do walczącej ze Spider-Manem Minervy, oświadczając, że jej podwładni są zwykłymi ludźmi, a nie żołnierzami Kree. Sugeruje, że misja łotrzycy nie jest sankcjonowana przez Imperium, Spidey łączy się więc z Avengers Tower i prosi o nawiązanie kontaktu z kosmitami. Słysząc to, Minerva odlatuje, poprzysięgając zemstę, a gdy znika, Pająk ujawnia, że nawet nie udało mu się połączyć z innymi herosami.

Gdzie indziej Ringer okrada sklep jubilerski, zostaje jednak ogłuszony przez właśnie przybyłą Silk w całkiem nowym kostiumie. Gdy znajdująca się na miejscu Natalie Long pyta, czym była podyktowana zmiana, bohaterka stwierdza, że uznała, że pora coś zmienić i oddala się na pajęczynie.

W szpitalu Ms. Marvel zwraca niemowlę rodzicom, a wtedy Spidey zauważa, że jest to dzień szkolny, dziewczyna powinna więc wracać do nauki. Zapewnia jednak, że na pewno sobie poradzi z problemami wieku nastoletniego, przypomina mu bowiem samego siebie w jej wieku. Następnie zwraca się do podwładnego Minervy, który im pomógł, i ujawnia, że rozpoznał w nim Claytona Cole'a, jednego z pierwszych łotrów, z którymi miał do czynienia [w historii "Learning to Crawl" w Amazing Spider-Man vol. 3 #1.1-1.5 – przyp. S_O]. Ten prosi więc, by nie informował jego opiekuna o tym, że mimo że ma wyrok w zawieszeniu, działał jako pomocnik superłotra, stwierdzając, że ciężko znaleźć pracę z przeszłością taką, jak on. Pająk wręcza mu więc wizytówkę Parker Industries, i wkrótce później, już jako Peter, wita go w zespole."My Brother's Keeper"

Postacie:
* Spider-Girl
* Peter Parker, Mary Jane Watson-Parker, Ben Parker
* Wes Westin
* Spider-UK, Spider-Man 
* Daemos

Forest Hills, Nowy Jork, Ziemia-982. W domu Parkerów Daemos staje nad powaloną Spider-Girl, ignorując próbującego uratować dziewczynę Wesa. Nagle jednak rzuca się na niego Peter, nie zamierzając pozwolić, by zabił on jego córkę, ten więc oświadcza, że jego celem są wszystkie trzy Pajęcze Totemy tego świata – on, jego córka i jego syn. Słysząc to, Mary Jane przekazuje Bena May, każąc jej uciekać i chronić braciszka. Na zewnątrz przed Mayday otwiera się portal, z którego wychodzą Spider-UK i Old Man Spider, wyjaśniając, że są Pająkami takimi, jak ona, i że przybyli uratować ją i jej brata. Gdy jednak Spider-Girl przypomina o swoim ojcu, Stary Pająk ujawnia, że ich urządzenia widzą tylko rodzeństwo. W następnej chwili Daemos wychodzi z ruin domu, niosąc "wyssane" ciało Petera i zapewniając, że ucieczka nie ma sensu, znikając w portalu May zapewnia jednak, że odnajdzie i zabije łotra.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8 Amazing Spider-Man vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.