Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #7

Amazing Spider-Man vol. 3 #7

Amazing Spider-Man vol. 3 #7

"Ms. Marvel Team-Up"

Postacie
Zapowiedź

• Spidey w duecie z Ms. Marvel.
• Kim jest Spider-UK i jaki ma związek ze Spider-Verse?

Streszczenie

Postacie:
* Spider-Man, Slik, Anna Maria Marconi
* Ms. Marvel, Bruno
* Doctor Minevra
* Clayton Coyle

W mieszkaniu Petera Cindy próbuje znaleźć coś na temat swojej rodziny, gdy jednak prosi Parkera o pomoc, ich feromony ponownie zaczynają ich do siebie przyciągać – przynajmniej dopóki Anna Maria nie zacznie opryskiwać ich wodą. Silk dochodzi do wniosku, że nie może dłużej działać w ten sposób i postanawia skorzystać z pomocy innych stażystów w Fact Channel w poszukiwaniu mieszkania, po czym oddala się na pajęczynie. Gdy zostają sami, Anna Maria stwierdza, że muszą porozmawiać na temat jego odpowiedzialności.

Tymczasem jeden ze szpitali w mieście zostaje zaatakowany przez grupę szeregowych łotrów dowodzonych przez niebieskoskórą kobietę w oryginalnym stroju Ms. Marvel. Widząc to, fani Carol Danvers informują o tym w Internecie, skąd dowiaduje się o tym Kamala Khan.

Anna Maria prezentuje Peterowi jedną ze spider-dron Otto, podłączoną do radia policyjnego. Wyjaśnia, że jest obecnie odpowiedzialny również za własną firmę i musi nauczyć się, że nie zawsze jest potrzebny jako Spider-Man. Słysząc w radiu wezwania do pomocy, Pete gotowy jest wyruszać, po chwili jednak okazuje się, że mundurowi poradzili sobie z problemem. Parker przypomina więc, że Green Goblin wykorzystał metody Otto przeciw niemu, wtedy jednak w radiu pojawia się informacja o ataku super-łotrzycy na szpital, bez namysłu więc tam wyrusza. Jako pierwsza jednak na miejscu zjawia się Ms. Marvel, która przyszpila łotrzycę do ziemi i przewraca furgonetkę jej ludzi. Przypomniawszy sobie, że raport wspominał o porwanych pacjentach, dopada do wozu, gdzie odkrywa kokon Nowego Inhumanina, wtedy jednak zostaje odrzucona przez Doctor Minervę. Zostaje jednak złapana przez Spider-Mana, a widząc herosa, zaczyna praktycznie piszczeć ze szczęścia. Razem stają przed Minervą, która ujawnia, że zamierza użyć Nowych Inhuman, by stworzyć nową super-rasę Kree. Dodaje, że już zaczęła eksperymenty i przekształca się w bestię.


"Edge of Spider-Verse": "A Web Of Fear"

Postacie:
* Spider-UK
* Saturnyne, Roma
* Bora, Brix, Daemos, Jennix, Morlun
* Spider-Man [Ziemia-1983], Iceman [Ziemia-1983], Firestar [Ziemia-1983], Ms. Lion [Ziemia-1983], Spider-Cat [Ziemia-999], Spider-Man [Ziemia-7831], Lord Tyger [Ziemia-7831] i reszta Bestials
* Captain Lionheart [Ziemia-5682] i reszta członków Captain Britain Corps
 
W Otherworld, siedzibie Captain Britain Corps, Spider-UK, nowy rekrut ze świata-833, korzysta z urządzenia umożliwiającego obserwację Multiversum, jego pajęczy zmysł bowiem nie dawał mu spokoju. Na Ziemi-1983 odnajduje Morluna pożywiającego się na tamtejszym Spider-Manie, nadzwyczaj niewinnym, po tym, jak zabił jego Niesamowitych Przyjaciół, Firestar i Icemana [czyli bohaterów serialu z 1981-1983 roku – przyp. S_O]. Wykorzystując parametry uzyskane po przeskanowaniu łotra, odnajduje Borę i Brixa na Ziemi-999, gdzie właśnie pokonali oni Spider-Kota. Kontynuując poszukiwania, trafia na Ziemię-7831, gdzie Daemos pożywia się na najróżniejszych totemicznych bohaterach, wypełniających tę rzeczywistość. Wkrótce na miejscu zjawia się Jennix, który przypomina mu, że ich ojciec nakazał im polować jedynie na Pająki i że wzywa on ich do siebie. Nagle jego kwanto-skop odzywa się, ujawniając, że są obserwowani przez Braddocka, zapewnia więc, że jego też dopadną. Spider-UK zrywa połączenie i udaje się do Romy i Saturnyne. Te zajęte są dyskusją nad tym, w jaki sposób zająć się nękającymi Multiversum Inkursjami, Saturnyne nie jest więc zainteresowana pojedynczymi postaciami ginącymi na innych światach. Roma zdaje sobie jednak sprawę z istnienia Sieci Życia, która łączy Pająki i wręcza Spiderowi-UK urządzenie, dzięki któremu będzie mógł po niej podróżować i ratować swoich "pobratymców".

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7 Amazing Spider-Man vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.