Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #4

Irredeemable Ant-Man #4

Irredeemable Ant-Man #4

"The Daily Grind"

Postacie
Zapowiedź

Uruchomienie nowego Hellicarriera, to doskonała okazja dla Erica, aby odzyskać stara pracę i zataić fakt, że ukradł kostium Ant-Mana. Problem w tym, że nowa baza nie została jeszcze odrobaczona, a Ant-Man nie nauczył się komunikować z mrówkami.

Cytat

Eric O'Grady: "Like I'd steal the armor from my dead best friend. What kind of person do you think I am?"
Mitch Carson: "I'll do you the favor of not answering that."

Streszczenie

Beth wpuszcza Mitcha Carsona i jego oddział do swojego mieszkania. Carson pokazuje jej zdjęcie Erica O’Grady’ego i mówi, że mają powody przypuszczać, że uciekinier był widziany niedawno w tym budynku. Beth odpowiada, że jako Ant-Man Eric uratował ją przed napadem, potem poszli razem na kolację i wreszcie przyszli do niej, ale on już wyszedł. Mitch stwierdza, że będą musieli przeszukać mieszkanie. Swoim ludziom mówi, żeby pilnowali kobiety, ponieważ może współpracować z O’Gradym, po czym poleca szukać nawet najdrobniejszych śladów po Ant-Manie, ponieważ z jego zdolnościami wciąż może się tu ukrywać. Siedzący pod kanapą Eric przewiduje, że ta sprawa nie skończy się dobrze.

 

Trzy miesiące temu… agenci S.H.I.E.L.D. kolejno wracają do służby na pokładzie nowego Helicarriera, wśród nich jest Eric O’Grady. Od razu znajduje go Mitch i pyta się go, gdzie jest kostium Ant-Mana, ponieważ Chris nie miał go na sobie, kiedy znaleziono jego ciało. Eric udaje, że nic o tym nie wie i jeżeli ktoś ukradł strój, to na pewno nie on. Po chwili zastanowienia Carson pyta się go, czy przypadkiem nie jest jednym z tych ludzi, którzy bez problemu potrafią kłamać. O’Grady zaprzecza i dodaje, że gdyby wiedział, gdzie jest kostium, to by powiedział. Mitch kończy rozmowę mówiąc, że nie chciałby zrobić Ericowi krzywdy, gdyby ten kłamał, ale nie zawahałby się.

 

Eric próbuje dostać się do swojej kwatery, ale kod nie działa. Spotyka Veronicę, która mieszka kilka drzwi dalej. Korzystając z okazji, O’Grady przeprasza ją za to, co się stało na cmentarzu, ale kobieta uważa, że nic takiego się nie stało i wie, że Eric próbował jej pomóc przetrwać ciężkie chwile. Mówi, że między nimi jest wszystko w porządku i że zobaczą się następnego dnia na służbie. Do Erica podchodzi inny agent i mówi mu, że próbuje dostać się do złego pokoju.

 

Później, Eric jako Ant-Man zakrada się pod damskie prysznice i podgląda agentki. Jedna z nich go zauważa i O’Grady musi przedostać się przez kratkę wentylacyjną żeby uniknąć wykrycia. Udaje mu się to, ale wydaje mu się, że trafił z deszczu pod rynnę – jest otoczony przez gromadę mrówek. Krzyczy, żeby się zatrzymały i o dziwo, owady tak robią. Następnie każe im podnieść jedną nóżkę i ten rozkaz też wykonują. Na prośbę o wykonanie kolejnych sztuczek mrówki odpowiadają patrząc z politowaniem. Eric rozumie, że owady go rozumieją, ale nie muszą go słuchać. Nie mogą też mu odpowiadać. Po zastanowieniu się, co zrobić z nowo odkrytą zdolnością, zaczyna organizować wyścigi między mrówkami.

 

Następnego dnia Eric spotyka się z Veronicą w centrum obserwacyjnym i oboje czują, że brakuje im Chrisa. Zastanawiają się, czy nie za szybko wrócili do służby. Veronica mówi, że wszyscy, których znała, są albo jeszcze w szpitalu, albo nie żyją i nie ma z kim rozmawiać. Proponuje więc Ericowi, żeby się spotkali wieczorem, ale z góry ostrzega, że to nie będzie nic specjalnego.

 

Tymczasem w laboratorium Hanka Pyma, naukowiec udziela Mitchowi ostatnich wskazówek na temat posługiwania się detektorem cząsteczek Pyma. Mówi, że dodał parę rzeczy do prototypu kostiumu Ant-Mana, ale jego możliwości są małe w porównaniu z gotową wersją. Carson uważa, że ktokolwiek ma ten strój, również nie powinien znać jego wszystkich możliwości, a ponadto jego zdolności jako agenta S.H.I.E.L.D. powinny wyrównać szanse. Mitch zmniejsza się i wyrusza na pierwszy test jako Ant-Man w warunkach polowych.

 

Wieczorem, Veronica mówi Ericowi, że naprawdę dobrze się bawiła i powinni to powtórzyć. Dodaje, że widziała się dzisiaj z Kirsten, która zachowywała się, jakby nigdy nie łączyło ją nic z Chrisem. Eric mówi, że właśnie są przed jego kwaterą. Veronica wyznaje, że teraz, kiedy poznała go lepiej, uważa, że nie jest złym facetem, po czym para zaczyna się całować.

 

Później, Eric budzi się obok Veroniki w swoim łóżku. Upewniając się, że ona jeszcze śpi, zakłada kostium Ant-Mana i po krótkim przystanku na stołówce udaje się do poznanych wcześniej mrówek. Mówi im, że tym razem zwycięzcy wyścigów otrzymają pyszne nagrody. Nagle słyszy za sobą głos Mitcha, który oznajmia, że kimkolwiek jest Ant-Man, to koniec jego kariery.

 

Teraz… Carson melduje Marii Hill, że wciąż nie znaleźli Erica w mieszkaniu Beth, ale to i tak najlepszy trop, jaki znaleźli przez ten tydzień od jego ucieczki z Helicarriera. Jeden z agentów mówi, że znaleźli odciski palców i włosy O’Grady’ego, więc na pewno tu był. Chcą więc przeszukać mieszkanie czujnikami ruchu i podczerwieni, żeby sprawdzić, czy czasami wciąż się nie ukrywa w mieszkaniu. Mitch zezwala na to. Agenci znajdują coś pod kanapą i chwilę później Eric powiększa się. Mówi Mitchowi, że skoro ten nie ma zamiaru zostawić go w spokoju, to powinni zakończyć sprawy między nimi tu i teraz.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #4 Irredeemable Ant-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.