Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 3 » Ms. Marvel vol. 3 #9

Ms. Marvel vol. 3 #9

Ms. Marvel vol. 3 #9

"Generation Why" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Gdy Kamala odkrywa coraz więcej szczegułów ze swej przeszłości, Inventor zagraża jej przyszłości.
• Dlaczego Lockjaw naprawdę towarzyszy Kamali?
• Ulubienica fanów, doceniana przez krytyków, niesamowita nowa seria trwa gdy Kamala udowadnia dlaczego jest najlepszą instniejącą superbohaterką! 

Streszczenie

Coles Academic High School, Jersey City. Kamala patrząc się przez dziurę w klasowj ścianie na wielkiego robota stojącego tuż przed nią, zastanawia się, dlaczego jej moce nie działają i dlaczego nie może się przemienić, by nikt jej nie rozpoznał. Lockjaw pomaga jej uniknąć ciosu, po czym dziewczyna prosi go, by jakoś odwrócił od niej uwagę i atakuje robota. Na miejsce przybywa policja i straż, a jeden z policjantów zauważa, patrząc przez unoszący się pył, że "dużą dziewczyną" walczącą z robotem jest prawdopodobnie Ms. Marvel. 

Gdy mechanizm zostaje pokonany, Bruno przedziera się przez gruz i odnajduje nieprzytomną Kamalę. Po chwili obok nich pojawia się Medusa i Lockjaw, którzy zabierają nastolatków ze sobą do Nowego Attilan.

Pózniej. Bruno siedzi obok komory regeneracynej, w której leży Kamala. Do pokoju wchodzi po jakimś czasie Medusa w towarzystwie Lockjawa i Vinatosa, który zajmuje się leczeniem dziewczyny. Wybudzają ją i królowa Medusa wita ją w domu, informując jednocześnie, że dziewczyna należy do rasy Inhumans i może prosić ją o każdą pomoc.. Kamala jest tym wszystkim zaskoczona i od razu pyta, czy umieją wytłumaczyć jej co się dzieje z jej mocami. Vinatos stwierdza, że jej umiejętności muszą ewoluować i istnieje prawdopodobieństwo, że im bardziej będzię się leczyła, tym mniej będzie potrafiła się zmieniać. Gdy Medusa ich opuszcza, Kamala orientuje się, że jej nie podziękowała. Vinatos informuje ją, że królowa ma nadzieję, iż dziewczyna zamieszka wkrótce razem z nimi, a sprawą Inventora zajmie się ktoś inny. Kamala ma jednak ochotę samej pokonać tego złoczyńcę i z pomocą Lockjawa wraca po chwili do swego domu razem z Bruno. 

Matka Kamali jest zła na nią, bo nie zaczekała na nich przy szkole, przez co myślała, że zginęła przygnieciona gruzem. Jusuf ją uspokaja i stwierdza, że dziewczyna musi być w szoku i krzyki na nic się nie przydadzą. Oboje wychodzą z pokoju, zabierając ze sobą Lockjawa, który nie powinien być w mieszkaniu. Kamala nie ma jednak czasu na odpoczynek i dzwoni do Bruno by umówił ją na spotkanie ze swym bratem. 

Później. Ms. Marvel w towarzystwie Vicka przypatruje się budynkowi, w którym ten wcześniej był przetrzymywany. Celem dziewczyny jest uratowanie innych nastolatków tam uwięzionych. Chłopak stara się jej coś wytłumaczyć, ale w tym samym momencie bohaterka atakuje Doyle'a i towarzyszące mu roboty, którzy wychodzą z domu. Podwładny Inventora ma jednak przygotowaną broń i po chwili Kamala zostaje uwięziona w polu siłowym. Udaje jej się z niego wydostać, atakując emitujące je urządzenie, i dostrzec, że z częsciowo zniszczonego budynku wyszło kilka osób. Mówi im, że przyszła ich uratować, ale oni odpierają, iż zgłosili się tu dobrowolnie. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 3 #9 Ms. Marvel vol. 3 #9 Ms. Marvel vol. 3 #9 Ms. Marvel vol. 3 #9 Ms. Marvel vol. 3 #9 Ms. Marvel vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.