Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20

Postacie
Zapowiedź

• OSTATNI ROZDZIAŁ prawdziwej historii z Cancerverse!
• Pamiętacie, jak Star-Lord i Nova poświęcili swe życia by pokonać Thanosa?
• A pamiętacie, że Drax powinien nie żyć?
• Cóż, Nova jest jedynym, który teraz gdzieś zniknął. Pora zdobyć kilka odpowiedzi!

Streszczenie

Gamora wchodzi na pokład statku Guardians of the Galaxy i bez słowa udaje się do swojej kajuty. Po chwili na miejscu zjawia się Star-Lord, próbując przekonać ją do pozostania z drużyną, ta jednak wybucha i wytyka jemu i Draxowi kłamstwa. Gdy zaciekawia to Rocketa, kobieta pyta, czy nie zastanawiał się, jak ich kompani wydostali się z Cancerverse, ten więc stwierdza, że gdyby mieli im coś ważnego do powiedzenia, zrobiliby to. Peter wyjaśnia więc, że ostatnią prośbą Novy było, by jej tego nie ujawniać, nie mógł więc złamać przyrzeczenia. Prosi, by wysłuchała go do końca.

Cancerverse, jakiś czas temu. Gdy tamtejsza wersja Captaina America przygotowuje się do użycia Cosmic Cube na przybyszach, Draxa i Star-Lorda porywa Nova, który odlatuje z nimi w miarę bezpieczne miejsce. Gdy Revengers zwracają się przeciw Thanosowi, Peter próbuje opatrzyć ranę Richa, podczas gdy Drax obserwuje toczącą się walkę. W końcu zwycięsko wychodzi z niej Thanos, Destroyer rusza więc przeciw niemu, a Rider i Quill zapewniają mu wsparcie ogniowe. Tytan jednak szybko odrzuca przeciwnika i sięga po upuszczoną Cosmic Cube, uniemożliwiają mu to jednak wiązki energii wystrzeliwane przez herosów. Drax tymczasem podnosi młot Thora – jak sądzi Peter, Mjolnir z tamtego wymiaru nie ma tych samych "zasad" co ten w ich rzeczywistości – i uzbrojony w niego zaczyna okładać Thanosa. Nova tymczasem podnosi Cosmic Cube i łącząc jej moce z Nova Force udaje mu się stworzyć portal z powrotem do ich świata – choć sam staje się jego źródłem. Stwierdza, że chciał odbudować Nova Corps, zamieszkać na Ziemi i, być może, zapewnić Gamorze zwykłe, przyjemne życie, z chęcią jednak poświęci to, by uratować przyjaciół. Prosi, by nie wspominali o tym wojowniczce, która i tak zbyt wiele już wycierpiała i otwiera portal. Niedługo później Quill budzi się na planecie we Wszechświecie 616, odnajdując nieopodal nieprzytomnego Draxa – a także Thanosa, który przypadkiem został przeniesiony razem z nimi.

Teraz. Star-Lord wyjaśnia, że był rozerwany między lojalnością wobec Richarda, a tą wobec Gamory, wie jednak, że Nova poprosił ich o zachowanie tajemnicy, gdyż ją kochał. Zapewnia, że drużyna też ją kocha, i prosi, by została z nimi. Ta bez słowa udaje się do kajuty, gdzie roni pojedynczą łzę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.