Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #14

Avengers World #14

Postacie
Zapowiedź

• POWSTANIE się skończyło; czas na NOWY PORZĄDEK! 
• Świat Avengers stał się Światem A.I.M.
• Avengersnie potrafią powstrzymać połączonych sił A.I.M., Gorgona i Morgany Le Fey. 
• Ale co na to NEXT Avengers?

Cytat

Sunspot: "You know what I love about this Job, Sam?"
Cannonball: "What's that, Bobby?"
Sunspot: "Sometimes they just call us and say, 'Hey, go break some stuff, guys.' Property damage!"
Cannonball: "That is pretty great. What do you think, Hyperion? [Hyperion taranuje budynek] He likes it."

Streszczenie

Na Barbudzie Andrew Forson i jego ministrowie obserwują rozwój miasta. W Szanghaju olbrzymi Shang-Chi staje do walki ze smokiem. Pod Velletri gigantyczna Morgan la Fey stoi nad siłami Avengers i Euroforce. A przed Białym Domem Captain America, Captain Marvel, Hulk, Iron Man i Thor walczą z siłami AIM. Na helicarrierze Illiad Maria Hill wzywa agentów do koordynowania tej wojny na czterech frontach.

W Szanghaju Black Widow, Falcon i Wolverine, a także Ascendants, walczą z siłami Hand. Shang-Chi tymczasem powala smoka i zakłada chwyt, po czym atakuje jego serce – a konkretnie świątynię znajdującą się w umieszczonym na głowie potwora Madripoorze. Odrzuciwszy budowlę – i nadal będącego tam Gorgona – heros zaciąga smoka z powrotem na jego miejsce.

Z podziemi Velletri Hawkeye informuje Hill o śmierci Sebastiana Druida, nagle jednak pojawia się przed nim dusza maga, który wyjaśnia, że magia w Mieście Umarłych działa inaczej, niż w świecie żywych – dlatego, by móc rzucić potrzebne zaklęcie, musiał "mówić tutejszym językiem". Następnie otwiera portale, które wysysają umarłych atakujących europejskie miasta, tym samym osłabiając wiedźmę, którą następnie atakują zebrani herosi. Gdy zostaje pokonana, Druid wraca do swego ciała, a Nightmask odnajduje Starbranda.

Tymczasem Maria Hill zostaje poinformowana, że urządzenie pozostawione na AIM Island zaczęło działać – pole siłowe wokół wyspy zniknęło. Dyrektor wysyła więc do akcji Hyperiona, Cannonballa i Sunspota, którzy zaczynają niszczyć budowle stworzone za pomocą technologii z przyszłości. Nagle jednak Sama atakuje Messenger, mutant próbuje więc do niej przemówić – wie bowiem, że również i pranie mózgu, które przeszła, z czasem zostanie odwrócone, potrzebują jedynie cierpliwości. Zapewnia ukochaną, że nie ma się czego bać, a słysząc radę, którą zawsze powtarzał jej dziadek, Izzy wraca do siebie i całuje Cannonballa.

Gdy pierwszoligowi Avengers radzą sobie z siłami AIM przed Białym Domem, ostatni kryzys zostaje zażegnany. Wieczorem Captain America spotyka się z Marią Hill, stwierdzając, że nie do końca rozumie, jak udało im się pokonać obronę na Barbudzie, Maria stwierdza jednak, że jako szpieg ma swoje tajemnice. Nie wspomina, że godzinę wcześniej spotkała się z młodymi Avengers z przyszłości, którzy ujawnili, że nie wracają do swoich czasów i że potrzebują miejscówki. Teraz Steve stwierdza, że pewnie i tak nie chciałby wiedzieć wszystkiego, po czym oboje zaczynają myśleć o wszystkich nowych herosach, których poznali. Rogers stwierdza, że jedyny sposób, by Avengers przeżyli, to zawsze poszerzać horyzonty. Rozbudowywać się tak, żeby za każdym razem, gdy dadzą hasło, mogli być pewni, że herosi odpowiedzą na wezwanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #14 Avengers World #14 Avengers World #14 Avengers World #14 Avengers World #14 Avengers World #14 Avengers World #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.