Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #25

New Avengers vol. 3 #25

Postacie
Zapowiedź

• ZA 7 MIESIĘCY... SKOŃCZY SIĘ CZAS!

Streszczenie

Illuminati – Mr. Fantastic, Beast i Doc Green – docierają do ruin Wiecznego Miasta pod Rzymem, miejsca, o którym Reed dowiedział się od ojca. Za nimi zjawia się Brian Braddock, który oświadcza, że nikt nie będzie w stanie się tu dostać – jako ostatni z Captainów Britain woli się upewnić, że to, czego strzeże, jest bezpieczne. Następnie naukowcy przygotowują swoje urządzenia i łączą się z Amadeusem Cho, który infiltruje Golgothę [patrz Avengers vol. 5 #35 – przyp. S_O]. Ściągają dane zdobyte przez chłopaka, gdy jednak kończy on wysyłkę, odkrywa, że znajduje się na celowniku S.H.I.E.L.D.. Zaczyna uciekać, wtedy jednak reszta Illuminati traci z nimi kontakt.

Następnego dnia Reed, Hank i Doc Green budują urządzenie, które powinno im pomóc w nawiązaniu połączenia z Amadeusem. Wyjaśniają Brianowi, że choć S.H.I.E.L.D. staje się coraz lepsze w poszukiwaniu ich, nadal mają kilka asów w rękawie. Jednym z nich są implanty wszczepione wszystkim członkom, które maskują ich umysły przed skanami telepatycznymi, jednocześnie jednak służą za urządzenia naprowadzające – o ile zna się metodę ich działania. Dzięki odrobinie pomysłowości udaje im się uruchomić przekaz prosto z oczu Amadeusa, nabijającego się ze strażnika. Po jakimś czasie w jego celi zjawia się agentka Susan Richards, która ma za zadanie go przesłuchać. Po wymianie "uprzejmości" Sue oświadcza, że wie, że to, co robią Illuminati, jest złe i że schwyta ich wszystkich, na czele ze swym mężem. Gdy Cho pyta, co by zrobiła, gdyby jej powiedział, że Reed wie, co robi, ta odpiera, że już to słyszała i że poradziłaby mu, by przyzwyczaił się do spania w celi.

Kolejnego dnia Illuminati pracują nad danymi wykradzionymi ze Stark Tower. Udaje im się złamać szyfrowanie i zyskać dostęp do plików Tony'ego, wśród których odnajdują plany broni znanej jako Słoneczny Młot – a dokładniej 653 różne projekty. Nagle jednak otrzymują transmisję od Black Panthera, który oświadcza, że zostali zdradzeni i musi się teleportować. Reed przypomina, że S.H.I.E.L.D. może ich namierzyć, T'Challa nie ma jednak wyboru. Richards każe więc Beastowi przygotować się do "wyprowadzki", a po chwili na miejscu zjawia się Panther, oświadczając, że Wakanda upadła.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #25 New Avengers vol. 3 #25 New Avengers vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.