Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #36

Avengers vol. 5 #36

Avengers vol. 5 #36

"Universal Avengers"

Postacie
Zapowiedź

• ZA 7 MIESIĘCY... SKOŃCZY SIĘ CZAS!

Cytat

Ex Nihilo: "Life is a miracle in the face of the lifeless void. What you face now is the end of all miracles. A return to an equilibrium called nothing. But I am Ex Nihilo -- I am life. And I will not stand for such thing."

Streszczenie

Na rodzinnej farmie w stanie Iowa Izzy Kane prezentuje ojcu swego syna, po czym wraz z Samem udaje się do zagajnika, gdzie staje przed pomnikiem swego dziadka, Dana Kane'a, Captaina Terrora, i przedstawia mu jego prawnuka, Josiaha.

Prywatny odrzutowiec Roberto da Costy ląduje w Savage Land, gdzie zostaje poinformowany przez jednego z naukowców AIM, że choć mieli problemy z zasileniem nowej wersji Augeru, znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu, zmieniając źródło energii. Sunspot każe więc przygotować się do uruchomienia urządzenia.

Cztery godziny przez otwarciem portalu. Starbrand i Nightmask – zaniepokojeni obecnością Pod, mecha, który pokonał Avengers w Perth [patrz Avengers vol. 5 #16 – przyp. S_O] – opowiadają Bobby'emu o ich walce z Alephem. Domyślają się, że robot nie tyle przedostał się do ich Wszechświata, co został tu "wepchnięty" przez rozpad Multiversum. Dodają, że sugeruje to problem konwersji, który doprowadzi do znacznie mniej uporządkowanego Końca. By to zbadać, chcą więc dołączyć do ekspedycji.

Trzy godziny przed otwarciem portalu. Grupka Ex Nihilii dociera do ziemskiego jądra, co pozwala Abyss na dogłębny skan planety. Ujawnia dzięki temu "blizny" na powierzchni świata, w których pozostają ślady pozawymiarowych ekosystemów – Punkty Inkursji. Znajdując potwierdzenie tego, co wykryło AIM i o czym poinformował ich Steve Rogers, Ex Nihilii decydują się dołączyć do ekspedycji, jak bowiem wyjaśnia Ex Nihilo – ich zadaniem jest krzewienie życia, podczas gdy kataklizm, przed którym stoją, doprowadzi do Śmierci Wszystkiego. I nie może na to pozwolić.

Dwie godziny przed otwarciem portalu. "Zebrzątka" przyznają, że nie chcą, by Hyperion ich opuszczał, ten więc przyznaje, że też tego nie chce, jest jednak potrzebny. Tymczasem Bobby podchodzi do Thora, przyznając, że nie czuje się dobrze z całą sytuacją – podczas gdy on spróbuje bowiem przywrócić Avengers, drużynę, którą Thor pomógł założyć, sam Odinson udaje się na drugi koniec Multiversum. Bóg gromów odpiera, że wyruszenie na poszukiwania Wielkiego Niszczyciela jest godną misją, a gdy Roberto przypomina, że nie ma szans na to, że wrócą z niej żywi, Thor odpiera, że będzie to też godna śmierć.

Teraz. Po uruchomieniu Augeru, przez portal przechodzą Abyss, Ex Nihilii, Hyperion, Nightmask, Starbrand i Thor – Universal Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.