Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #11

All-New Invaders #11

All-New Invaders #11

"Death-Locked!" - part 4

Postacie
Zapowiedź

ŚWIĘTUJ 75-TĄ ROCZNICĘ EPICJKIEJ WALKI MIĘDZY HUMAN TORCHEM A NAMOREM!
• JIM HAMMOND, ORYGINALNY HUMAN TORCH został doprowadzony do szaleństwa przez wydarzenia z poprzedniego numeru. Teraz zadaniem NAMORA jest go powstrzymać!
• Powrót RADIANCE i całkiem nowego IRON CROSS!
• SPITFIRE i UNION JACK muszą zmierzyć się z zupełnie innym INVADEREM

Streszczenie

Iron Cross, Namor i Winter Soldier poszukują Human Torcha z pokładu atlantydzkiego samolotu, cały czas będąc w kontakcie z teraz już podstarzałym Stevem Rogersem. Sub-Mariner zapewnia, że pomoże w odnalezieniu Jima, wyjaśniając, że zawsze reprezentował on to, co najlepsze w nim samym. Opowiada o tym, jak odnalazł go w Sydney, ten jednak zaatakował go, powtarzając, że jest niebezpieczny i że nie potrafi odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Namor zastanawia się też, czemu Iron Cross im towarzyszy, ta więc ujawnia, że zeznania Namora i Torcha podczas procesów w Norymberdze oczyściły jej ojca, oryginalnego Iron Crossa, z zarzutów. Pośrednio to dzięki nim sama stała się superbohaterką, dlatego teraz zamierza im pomóc, jak tylko może. Nagle pilot informuje ich o zbliżającym się Torchu, który przebija się przez poszycie samolotu. Choć Iron Cross chwyta pilota, Bucky zaczyna opadać, chwyta go jednak właśnie przybyła Radiance. Herosi otaczają Hammonda, zapewniając, że chcą mu pomóc, ten więc ostrzega, że może ich spopielić lub wystawić na promieniowanie. Dodaje, że w jego głowie kołaczą się myśli, których nie rozumie, niczym nieumotywowana złość, Namor i Steve przypominają więc, że Jim zawsze był sumieniem Invaders – od kiedy się narodził, robił wszystko, by ratować innych ludzi. Gdy Ryoko otacza Torcha polem siłowym, Iron Cross wykrywa w jego organizmie nanoboty, które zostały mu "zaaplikowane" przez Dagmara, gdy został postrzelony. Wyjaśnia, że miały one na celu przejąć nad nim kontrolę, w związku z tym jednak, że jest jedynym w swoim rodzaju syntetycznym człowiekiem, nie zadziałały tak, jak trzeba. Domyśla się, że jego organizm próbuje je wypalić, Jim stwierdza więc, że musi wznieść się na wystarczającą wysokość i, z dala od kogokolwiek, wykorzystać całą swoją moc, by wypalić to "zakażenie", Namor oferuje się więc podążyć za nim, by pomóc mu w razie, gdyby wykorzystał jej zbyt dużo. Przypomina, że poprzednio, gdy zrobił coś takiego, zginął, dodaje jednak, że nie zamierza tym razem zostawiać wszystkich swoich przyjaciół i wzniósłszy się w powietrze wywołuje potężną eksplozję, z której wylatuje cały i zdrowy.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #11 All-New Invaders #11 All-New Invaders #11 All-New Invaders #11 All-New Invaders #11 All-New Invaders #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.