Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #10

Wolverine vol. 6 #10

Wolverine vol. 6 #10

"Two Months to Die": "The Last Wolverine Story" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Początek końca Wolverine'a!

Streszczenie

Gdy nocą ktoś dobija się do Instytutu Jean Grey, drzwi otwiera zaspany Quentin Quire. Ku swemu zaskoczeniu odkrywa za nimi Wolverine'a, każącego mu obudzić Beasta. Niedługo później w laboratorium Hanka naukowiec namierza sygnał z pluskwy zainstalowanej w pancerzu mutanta, a nim ten zostaje zagłuszony, udaje mu się ustalić, że był on odbierany w Nowym Jorku. Logan tymczasem wyjaśnia, że jego odejście musiało wyglądać na prawdziwe, inaczej szkoła stałaby się celem łotrów, pozostali X-Men domyślają się jednak, że to jedynie pretekst. Wolverine przyznaje więc, że był wściekły po tym, co stało się w Kanadzie i wyładował się na nich – swojej rodzinie. Prosi Storm o słówko na osobności, a gdy są już sami, Ororo domyśla się, że Logan znalazł nową kobietę, a także, co się z nią stało. Stwierdza, że będą mogli porozmawiać, gdy już ją uratuje.

W swej kryjówce Sabretooth głośno zastanawia się, w jaką alternatywną rzeczywistość zamienić Nowy Jork, gdy jednak Mystique proponuje, by znaleźć świat bezpieczny dla mutantów, Creed odmawia, stwierdzając, że nie on rządziłby takim światem. Raven zmienia temat, stwierdzając, że Wolverine odkrył, że znajdują się w Nowym Jorku, proponuje więc, by utrudnić mu znalezienie ich i zmusić go do samotnego ataku.

Logan krąży po mieście, nie jest jednak w stanie odnaleźć zapachu Sabretootha. Udaje się więc do baru Guernica, którego bywalcy właśnie dowiedzieli się, że pracował on pod przykrywką. Nadal mają mu za złe, że naraził przybytek na niebezpieczeństwo, a gdy mutant obiecuje, że się to nie powtórzy, do środka wpadają ninja Hand. Wolverine rusza do walki razem z detektyw Tomomatsu, Victorią Frankenstein i ujawniającym swe wampirze moce Marcusem Haroldem. Ninja do ucieczki zmusza też przybycie wezwanego przez Roberta Templetona Thora. Gdy opada kurz, Logan stwierdza, że bar stał się celem Sabretootha, gdyż ktoś tutaj będzie mógł mu pomóc w odnalezieniu jego kryjówki, Jason Rivera sprawdza więc swoją bazę danych, szukając miejsc wynajętych w ostatnim czasie od agencji nieruchomości będącej frontem dla maggi. Odnajduje wzmiankę o pomieszczeniach w Buschwick w Brooklynie, a Chieko zauważa, że jest to geograficzne centrum miasta. Gdy jednak Wolverine zamierza wyruszyć, zostaje zatrzymany przez przyjaciół, stwierdza więc, że pokonają Sabretootha razem. Pomysłowi temu przyklaskuje przybyły wraz ekipą agentów S.H.I.E.L.D. – i znowu sprawnym Monktonem – agent Nick Fury.

W swojej kryjówce Sabretooth zostaje poinformowany, że Wolverine zebrał przeciwko nim armię, nie jest jednak zmartwiony, stwierdzając, że artefakt będzie gotowy do użycia, zanim Logan przybędzie na miejsce. Spytany przez Offera wyjaśnia, że zmieni Nowy Jork w miejsce, w którym jedynym prawem jest prawo dżungli – przeżycie najsilniejszych – a on będzie jego władcą. Stwierdza też, że nie potrzebuje już tylu zakładników, udaje się więc do celi Pinch, dając jej wybór co do tego, kogo z pozostałych więźniów jego ninja mają wykorzystać jako worek treningowy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10 Wolverine vol. 6 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.