Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man 2099 vol. 2 » Spider-Man 2099 vol. 2 #3

Spider-Man 2099 vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

• Miguel i Alchemax w strefie wojny.
• Jego istnienie ponownie jest zagrożone, gdy Tiberious Stone zostaje wzięty jako zakładnik.
• Klasyczny przeciwnik Spider-Mana w walce ze Spider-Manem z przyszłości.

Streszczenie

W swoim gabinecie w siedzibie Alchemax Miguel O'Hara zastanawia się, jak właściwie wygląda jego sytuacja teraz, gdy Liz Allan wie o tym, że pochodzi z przyszłości. Ta właśnie zagląda do środka, prosząc go, by towarzyszył Tiberiusowi w jego podróży do Trans-Sabalu. Miguel powtarza, że uważa sprzedaż Spider-Slayerów tamtejszemu dyktatorowi za zły pomysł, kobieta stwierdza więc, że choć nie zamierza wyrzucać kogoś, kto przybył z przyszłości, by pomóc jej firmie osiągnąć sukces, to nadal oczekuje, że jako jej pracownik będzie wypełniał jej rozkazy.

Jakiś czas później, na pokładzie firmowego odrzutowca, "Michael" nadal nie jest przekonany, Ty zapewnia więc, że ratują w ten sposób życia – obecnie w potyczkach między buntownikami a siłami dyktatora, Jalfahy Dahna, giną członkowie obu stron, jeśli jednak władze będą uzbrojone w roboty, mieszkańcom przejdzie ochota na rewolucję.

Gdy odrzutowiec ląduje na lotnisku w Jaffanie, stolicy państwa, przedstawicieli Alchemax wita Jalfaha Dahn, który zapewnia, że dostawa przybyła bez problemów, dodając, że nadzorca, którego przysłali, jest naprawdę ciekawą postacią. Nagle jednak Miggy zauważa w oddali snajpera i ratuje swojego przyszłego dziadka, próbując zaciągnąć go w bezpieczne miejsce, sam jednak zostaje draśnięty kolejną kulą. Po chwili na miejscu zjawiają się buntownicy, którzy ogłuszają Stone'a i porywają go, po czym stwierdzają, że nie potrzebują dwóch zakładników. Miguel powala jednak celującego do niego bojownika, a gdy Dahn zapewnia, że wyciągną od niego lokalizację kryjówki, Spider-Man wskakuje do jeepa i udaje się za wskazaniami mikronadajnika potajemnie wszczepionego Tiberiusowi.

Ten budzi się, związany, w pomieszczeniu, w którym pewna kobieta pyta, czy to on prowadzi negocjacje z Dahnem, a otrzymawszy potwierdzenie przedstawia się jako Mussaret i wyjaśnia, że jest przywódczynią rebeliantów. Gdy Stone jest tym zaskoczony, kobieta ujawnia, że dowodzili nimi jej mąż i syn, obaj jednak już nie żyją, zabici przez siły Dahna. Oświadcza, że Tiberius ogłosi przed kamerami, że zrywa umowę z dyktatorem, a dowiedziawszy się, że alternatywą będzie poćwiartowanie, naukowiec każe przygotować kamery. Gdy Spider-Man wspina się po ścianie budynku, Mussaret wspomina, że rezydencja Jalfahy liczy sobie ponoć sto pokoi, podczas gdy ona mieszka w kryjówce, od kiedy z jej domu pozostały ruiny. Pyta, czy Tiberius uważa, że o tym marzyła, będąc dzieckiem i stwierdza, że muszą znaleźć sposób, by zakończyć walki. Pyta, czy obracając roboty przeciw Dahnowi Stone mógłby dać jej innym dzieciom możliwość realizacji ich własnych marzeń. Wtedy jednak budynek zaczyna się trząść, a gdy kawałek gruzu ogłusza Tiberiusa, na miejscu zjawia się Scorpion – nadzorca przysłany przez Alchemax. Mussaret sięga po pistolet, kule jednak nie robią na Garganie wrażenia. Nim jednak zdąży ją zaatakować, do akcji wkracza Spider-Man – co nie przejmuje szczególnie łotra, zważywszy że budynek właśnie został otoczony przez cały oddział Spider-Slayerów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3 Spider-Man 2099 vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.