Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #24

Uncanny Avengers #24

Uncanny Avengers #24

"Far From Refuge"

Postacie
Zapowiedź

• Marsz ku AXIS trwa!
• Havok i jego drużyna zostaje pokonana przez S-Men!
• Mroczny sekret Genoshy!
• Zemsta Red Skulla jest nie do powstrzymania.

Streszczenie

Havok robi zakupy, starając się nie zwracać uwagi na spojrzenia ludzi przerażonych jego poparzoną twarzą. W drodze powrotnej do Avengers Mansion stara się przekonać, że liczy się tylko to, co myśli o nim Janet, gdy zostaje zaatakowany.

W Avengers Mansion Wolverine jest szczęśliwy, że Rogue i Wanda zakopały topór wojenny. Stwierdza, że rozpad Unity Squad znajduje się na jego sumieniu – to jego grzechy i tajemnice doprowadziły do powstania Apocalypse Twins i dały im wystarczająco dużo, by ich złamać. Dodaje, że nie jest godzien reprezentować sen Xaviera, dlatego ważne jest, by kobiety pracowały razem. Uznaje, że zbyt długo rozwiązywał swoje problemy pazurami, a gdy Anna Marie pyta, czy zamierza skończyć z zabijaniem, ten odpiera, że został tylko Red Skull – wyjaśnia, że Havok zamierza następnego dnia rozpocząć poszukiwania i udaje się do samolotu, na pożegnanie zapewniając Rogue, że skoro raz już udało jej się zyskać kontrolę nad mocami, uda jej się to znowu. Wracając do Wandy, mutantka zatrzymuje się przed portretem Xaviera, zapewniając, że nie przestanie walczyć, gdy jednak wraca do pokoju, czekają już na nią S-Men.

Anna Marie budzi się w swoim rodzinnym domu – a po chwili z zarośli wychodzi pozbawiony mózgu Charles Xavier. Stwierdza, że wykorzystał jej wspomnienia, by znaleźć miejsce, w którym byłaby spokojna, po czym tłumaczy, że choć Red Skull próbował usunąć jego świadomość, jej część nadal pozostała w skradzionym umyśle. Przez cały czas próbował powstrzymać Schmidta przed przejęciem kontroli nad pełnią jego mocy, czuje jednak, że nie będzie w stanie walczyć z nim dłużej i ostrzega, że łotr planuje coś potwornego, dlatego musi ukryć przed nim Wandę. Wyjaśnia, że została ona zabrana na Genoshę i że choć założyli jej supresory mocy, ich przeciwnicy nie zdają sobie sprawy z tego, że w jej ciele znajduje się Wonder Man.

Rogue budzi się, tym razem naprawdę, w celi wraz z Scarlet Witch i Havokiem. Wyjaśniwszy im, co usłyszała od Xaviera, uwalnia ich za pomocą mocy Simona, po czym razem zaczynają przekradać się alejkami obozu koncentracyjnego. Nagle słyszą kogoś próbującego doprowadzić swoją ofiarę do krzyku, a zajrzawszy do jednego z baraków odnajdują Mzee torturującego Magneto. Powalają S-Mana i uwalniają Magnusa, gdy jednak stwierdzają, że muszą wezwać posiłki, Mistrz Magnetyzmu protestuje, nie zamierzając ufać Avengers. Wytyka też Rogue i córce, że zdradziły sen Xaviera, kłótnię przerywa jednak przybycie Red Skulla i jego ludzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #24 Uncanny Avengers #24 Uncanny Avengers #24 Uncanny Avengers #24 Uncanny Avengers #24 Uncanny Avengers #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.