Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #21

Nova vol. 5 #21

Nova vol. 5 #21

"Moving Day"

Postacie
Zapowiedź

• W konsekwencji wydarzeń z Original Sin, Sam ma nowe informacje o swoim ojcu -- świeżo ujawnione i kłopotliwe sekrety!
• To od Sama zależy, czy gdy znajdzie swego ojca w podróży przez galaktykę przyniesie mu ratunek czy sprawiedliwość! 

Streszczenie

Nova pomaga rodzinie przeprowadzić się do nowego mieszkania. Gdy wszystko – poza mini-lodówką ojca, zagubioną podczas przenosin – jest już na miejscu, Sam wyrusza w kosmos, obiecując matce, że wróci z niespodzianką.

Armada statków strzegąca Chitauri Prime ignoruje niewielki meteor, który opada ku planecie, stwierdzając, że nie jest on wystarczająco duży, by dokonać jakichkolwiek poważnych zniszczeń, okazuje się jednak, że wewnątrz ukrywa się Nova. Dociera on do areny i infiltruje podziemne lochy, powalając strażników i każąc sobie powiedzieć, gdzie znajdują się uwięzieni gladiatorzy. Gdy udaje się we wskazaną stronę, wpada na głowę całego przedsięwzięcia, który wysyła na niego swojego gigantycznego ochroniarza, heros jednak powala go jednym ciosem. Żąda, by kosmita zabrał go do celi gladiatorów, ten więc prowadzi go do tej należącej do wojownika noszącego hełm podobny do tego Novy – jak się okazuje, pustej. Na ścianie znajduje się tylko notka od Jessego, który przeprasza syna, że się rozminęli. Gdy Sam pyta, skąd może wiedzieć, że to nie sztuczka, Chitauri stwierdza, że ucieczka była dobrze udokumentowana i prezentuje nagranie ją przedstawiające. Nagle jeden z więźniów oświadcza, że ojciec Novy walczył dzielnie, a gdy Sam więzi "szefa" i rzuca trochę światła w stronę, z którego dobiegł głos, odkrywa, że więźniami są Chitauri. Pyta, czemu zostali uwięzieni, jeden z nich wyjaśnia więc, że to kara za nie powstrzymanie gladiatorów. Dowiaduje się też, że teraz to oni sami zostaną wysłani na arenę, wpada więc na pewien pomysł i pomaga im uciec, dowodząc nimi tak samo, jak jego ojciec poprzednimi uciekinierami.

Wiele lat świetlnych dalej, na pokładzie skradzionego statku, Jesse Alexander oświadcza pozostałym 118 pasażerom, że mają niewiele paliwa i nie będą w stanie od razu zabrać ich wszystkich do domów. Proponuje, by zamiast tego zatrzymać się w jakimś przyjaznym miejscu i uzupełnić braki, byli więźniowie zaczynają jednak kłócić się o to, gdzie udać się najpierw.

Sam wraca do domu, straciwszy cały dzień szkoły, i przynosząc odnalezioną mini-lodówkę. Wyciąga z niej jednak hełm ojca i zaczyna tłumaczyć matce wszystko, co wydarzyło się od czasu, gdy odkrył śmierć Watchera. Gdy kończy, przychodzi pora na udanie się do szkoły, Eva proponuje więc, że pójdzie razem z nim. Sam jest jednak pewien, że uda mu się ugłaskać dyrektora.

Jakiś czas później, w gabinecie Philbina, dyrektor przypomina, że ostrzegał chłopaka przed opuszczeniem choć jeszcze jednego dnia. Nie słucha wyjaśnień i wyrzuca Sama ze szkoły.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #21 Nova vol. 5 #21 Nova vol. 5 #21 Nova vol. 5 #21 Nova vol. 5 #21 Nova vol. 5 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.