Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #9

New Warriors vol. 5 #9

Postacie
Zapowiedź

• Nie można ich nazwać przyjaciółmi, ale JUSTICE i SCARLET SPIDER wyruszają we wspólną podróż do Houston.
• Scarlet Spider nigdy nie chciał być częścią drużyny. Nikogo nie dziwi więc, gdy postanowił odejść! 
• Czy Justice przekona go do zmiany zdania? Nie! Czy zrobi to ich braterska walka z kilkunastometrowym mężczyzną w stroju niedźwiedzia? Prawdopodobnie nie!

Streszczenie

Lata temu, Houston w Teksasie. W czasie przerwy podczas meczu na boisko wbiega maskotka zespołu, Choke the Bear. Nagle jednak spada na niego meteor.

Teraz. Scarlet Spider powala Justice'a i każe sprowadzić z powrotem Górę, która zostawiła ich w Houston. Vance wyjaśnia więc, że chciał porozmawiać z nim, zanim opuści drużynę, a Aracely powiedziała, że powinni wysłać go do tego miasta. Gdy Kaine zaczyna uciekać na pajęczynie, mutant podąża za nim, przypominając, że choć powstrzymali High Evolutionary'ego, nadal znajduje się on na wolności. Pyta, czy Pająka to nie obchodzi, a gdy ten zaprzecza, pyta też o to, czy zamierza zostawić praktycznie wielbiącą go Aracely. Nagle Scarlet Spider zauważa, że ulice są opustoszałe, a po chwili staje przed nim gigantyczny pluszowy miś, Choke the Bear, który zamierza zapłacić mu za odebranie mu miasta.

W Górze Wundagore Hummingbird zapewnia, że nie muszą się martwić o Scarlet Spidera, dodając, że większą uwagę powinni zwrócić na Haechiego, którego rodzina myśli, że jest potworem, a jego własny lud próbował zabić. Proponuje przeteleportować się do Pragi i pójść na imprezę.

W Houston Scarlet Spider i Justice unikają ciosów misia, a po chwili Kaine przypomina sobie, że ludzie wspominali półgębkiem o "Choke'u", nigdy jednak nie dowiedział się, o co chodziło. Pyta przeciwnika, czy terroryzował Houston kilka lat wcześniej, ten jednak obrusza się, słysząc to, po czym wyjaśnia, że był maskotką drużyny koszykówkowej, gdy jednak zyskał super-moce po kontakcie z meteorytem, postanowił prezentować swój styl zabawy w całym mieście. W końcu jednak "widownia" się "znudziła", zrozumiał więc, że potrzebuje rywala, wyruszył więc do Meksyku, by spróbować swoich sił w lidze międzynarodowej. W końcu jednak dowiedział się o Scarlet Spiderze, nowym łotrze w Houston, i postanowił wrócić, by pokazać, że to miasto jest za małe dla ich dwóch. Kaine zgadza się i opuszcza go, wtedy więc Choke zwraca się przeciw Justice'owi. Tymczasem ktoś strzela w stronę Spidera, ten więc udaje się w kierunku strzelca i zaczyna wymyślać jednemu z ustawiających blokadę policjantów, wtedy jednak rozpoznaje w nim Wally'ego. Ten przyznaje, że ich ostatnie spotkanie nie poszło najlepiej [patrz Scarlet Spider vol. 2 #24-25 – przyp. S_O], stwierdza jednak, że Kaine niejednokrotnie uratował mieszkańców miasta, w tym też jego i jego męża, i choć cały czas nazywał się potworem, tak naprawdę jest herosem. Ten zaprzecza jednak i oddala się na pajęczynie, Layton jest jednak pewien, że to jeszcze nie koniec.

Przed drzwiami praskiego klubu ochroniarz nie zamierza wpuścić członków New Warriors do środka, zauważając, że Sam nie jest nawet pełnoletni. Sil próbuje go oczarować, a gdy to się nie udaje, pozwala Aracely użyć telepatii. Już w środku Aracely dopada do Robbiego, zapraszając go do tańca, stwierdzając, ze niedługo nie będą mieli okazji, a gdy ten pyta, o co chodzi, ta wpada w trans, stwierdzając, że Mictlan powstaje i że wkrótce umrze, zaraz jednak wraca do siebie.

W Houston Justice ma problemy podczas walki z Chokem, który chwyta go i wrzuca do ust. Vance'a jednak ratuje Scarlet Spider, który zabiera go na dach kawałek dalej, po czym wyjaśnia, że to w tym mieście odnalazł Aracely i to tutaj próbował być bohaterem, wszystko jednak, co było mu bliskie, zostało zniszczone. Stwierdza, że Aracely na to nie zasługuje – pozostali New Warriors są herosami, będą więc w stanie ją ochronić, on zaś jest złym człowiekiem i mordercą. Justice ujawnia więc, że też ma krew na rękach [zabił własnego ojca, patrz New Warriors #20 – przyp. S_O] i że w obecnych czasach należenie do New Warriors wiąże się z próbą zadośćuczynienia za stare winy. Dodaje, że jeśli obawia się, że jest potworem, powinien otoczyć się ludźmi, którzy będą w stanie go powstrzymać. Ten więc zgadza się i ściska dłoń Vance'a, który ciska go w stronę Choke'a. Już na nim, Kaine wyłupuje mu oko, po czym zaczyna rozdzierać jego ciało, a przebiwszy się przez plusz odkrywa w środku normalnego chłopaka kontrolującego olbrzymi strój. Widząc to, Vance rozrywa kostium, po czym Scarlet przywiązuje chłopaka do latarni i razem odchodzą.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #9 New Warriors vol. 5 #9 New Warriors vol. 5 #9 New Warriors vol. 5 #9 New Warriors vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.