Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #24

Captain America vol. 7 #24

Captain America vol. 7 #24

"The Tomorrow Soldier" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Marsz ku AXIS trwa!
• Zola wysyła hiper-mutantów na Nowy Jork! 
• Walka na śmierć i życie między Jet Black i Falconem a Zolą!
• Wielki plan Red Skulla zostaje ujawniony, tym samym marsz ku AXIS się zaczyna!

Streszczenie

W swojej fortecy Zola komunikuje się z Red Skullem, zapewniając, że wszystko idzie zgodnie z planem – czeka jedynie na przybycie swojej córki. Wtedy Jet Black ujawnia się, stwierdzając, że nie pozwoli ojcu na zainfekowanie Ziemi. Ten jednak wyśmiewa to, ujawniając, że wszystko, co zrobiła, łącznie ze zdradzą i dołączeniem do Steve'a Rogersa, było częścią jego planu, dzięki któremu był w stanie obserwować upadek Captaina America. Każe jej powrócić pod swoją opiekę, wtedy jednak na miejscu zjawia się Falcon, który wypycha robota przez okno wieży. Łapie Jet, nim ta uderzy w ziemię, a gdy lądują, kobieta informuje go, że atak jest tylko dywersją. Sam łączy się więc z Rogersem, przekazując mu tę informację, jak również to, że w fortecy odnaleźli Sharon Carter. Słysząc to, Rogers kontaktuje się z Ianem, który, słysząc o Sharon, ujawnia, że wychowała go ona po tym, jak Steve opuścił Wymiar Z, po ostatnim ataku na fortecę myślał jednak, że zginęła. Pozostawia więc walczących z mutantami Avengers i udaje się do fortecy.

Zola tymczasem powstaje i atakuje Falcona, po czym chwyta córkę i wzbija się z nią w powietrze, Wilson jednak rzuca się na niego, stwierdzając, że Jet nie jest jego kukiełką i że sama będzie o sobie decydować. Zola szybko jednak zyskuje przewagę i stwierdzając, że nie chce on wiedzieć, do czego jest zdolny, gdy postanowi kogoś zniszczyć, przygniata go autem. Widząc to, Jet rusza herosowi na ratunek, a nie mogąc uwierzyć, że jego córka wybrała na partnera właśnie jego, postanawia zabić go na jej oczach.

W fortecy otaczające Sharon mutanty zostają powalone przez właśnie przybyłego Iana, który, przytuliwszy matkę, powtarza to, co usłyszał od Steve'a i próbuje odnaleźć w systemach wzmianki o prawdziwym planie Zoli. W końcu odkrywa bombę o sile, która byłaby w stanie zniszczyć Nowy Jork. Dowiedziawszy się, że Arnim może ją kontrolować zdalnie za pomocą anten na swoim ciele, Falcon wysyła Redwinga, by je zniszczył, łotr ujawnia jednak, że wywołało to rozpoczęcie odliczania. Z trzydziestoma sekundami do detonacji, Iron Man próbuje dostać się do bomby, zostaje jednak zatrzymany przez swoją kopię z Unvengers. Falcon jednak dostaje się do fortecy i porywa bombę, po czym, wznosząc się z nią w powietrze, łączy się ze Stevem i prosi, by znalazł z Sharon odrobinę spokoju w tym świecie. Gdy jest już wysoko nad miastem, bomba eksploduje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24 Captain America vol. 7 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.