Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #12

Avengers World #12

Postacie
Zapowiedź

• Armia Umarłych maszeruje pod przywództwem Morgany Le Fey!
• Członkowie nowego Euroforce łączą siły z Avengers by pokonać zagrożenie gnieżdżące się w Europie!

Cytat

Black Knight: "Bloody hell..."
Hawkeye: "You can keep saying 'bloody', but you're still not English, Dane."

Streszczenie

Jakiś czas temu. W jednym z londyńskich barów Key i Tiger odnajdują Dane'a Withmana. Wyjaśniają, że należą do Eurolabu i pytają, co heros wie na temat Miasta Umarłych.

Dawno temu, gdzieś we Francji. Młoda Adelynn prosi matkę, by opowiedziała jej ona do snu historię o jej ojcu, kobieta stwierdza więc jedynie, że był on przestępcą i nieudacznikiem, a jedyne, czego dziewczynka powinna się od niego nauczyć, to aby nie ufać nikomu ubranemu w fiolet. Gdy jednak wychodzi, córka zaczyna bawić się drewnianym mieczem.

Jakiś czas temu, gdzieś w Hiszpanii. Pewna dziewczyna rozmawia przez telefon z ojcem, próbując przekonać go do zaakceptowania tego, kim teraz jest. Nagle słyszy dzwonek do drzwi, a gdy je otwiera, odnajduje pod nimi paczkę, w której odnajduje rękawice Tumult.

Jakiś czas temu, laboratorium gdzieś w Polsce. Po dwunastu dniach naukowcy zaczynają spisywać na straty eksperyment przeniesienia świadomości generała Zamorskiego do ciała jego młodego klona, nie zauważając w jego zachowaniu żadnych cech charakterystycznych wojskowego. Przynajmniej dopóki trzynastego dnia nie kładzie on rąk na karabinie jednego ze strażników...

Nie tak dawno temu, we włoskim talk-show. Prowadząca wita Franco Fibbriego, do niedawna znanego jako najlepiej zarabiający piłkarz świata, który wydał swoją fortunę, by przejść operację połączenia z nieznaną dotychczas substancją, która zapewniła mu super-moce. Sliver wyjaśnia, że zrobił to dla dzieci – nie żeby je inspirować jednak, lecz po to, by przestały od niego wyciągać alimenty, teraz bowiem jest biedny jak mysz kościelna.

Teraz, Miasto Umarłych pod Veteri we Włoszech. Avengers i Euroforce walczą z armią potworów strzegącą miasta. Tumult uderzeniem w ziemię powala oddział "smolistych" wojowników. Wtedy jednak zostają zaatakowani przez gigantycznego pająka, który pożera Slivera – ten jednak przebija się z powrotem na zewnątrz. Nagle na miejsce teleportuje się Sebastian Druid, który oświadcza, że w tej chwili Morgana le Fay jest praktycznie wszechmocna, znalazł jednak sposób, by ją pokonać. Nim jednak zdąży się nim podzielić, jego pierś zostaje przebita palcem gigantycznej czarownicy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #12 Avengers World #12 Avengers World #12 Avengers World #12 Avengers World #12 Avengers World #12 Avengers World #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.