Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #26

Uncanny X-Men vol. 3 #26

Postacie
Zapowiedź

• Scott Summers łatwo stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie.
• Jednym uczynkiem zniszczył swoje życie i cały czas musi się ukrywać na wypadek ataku.
• Ale czy największe dla niego zagrożenie nie ukrywa się w ciemnych zakamarkach jego własnego umysłu?

Streszczenie

Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Maria Hill obserwuje transmisję z tego, co pozostało z Newberry w Południowej Carolinie – olbrzymi krater z Matthew Malloyem w jego centrum. Stwierdza, że Tony Stark powiedział kiedyś, że ma pięć koszmarów, które nie dają mu spać, Nick Fury jednak, a także i ona, miał tylko jeden – że pewnego dnia ktoś obudzi się z boskimi mocami i nie będzie miał pojęcia, co z nimi zrobić. Każe ewakuować cały stan, nie zamierzając pozwolić na kolejne śmierci.

Instytut Jean Grey. Cyclops wypada na zewnątrz, nie zamierzając robić tego, o co prosił zmarły Charles Xavier, wytykając mu hipokryzję. Wolverine i Storm nie zamierzają jednak pozwolić mu na odejście, a nawet Emma stwierdza, że powinien to zrobić, chcąc, nie chcąc, Scott wsiada więc do X-Jeta wraz z Loganem, Ororo i Rachel. Gdy odlatują, Firestar przyznaje, że współczuje Summersowi, a gdy Iceman protestuje, Angelica dodaje, że wyraźnie nadal jest on w szoku po śmierci mentora i pewnie za każdym razem, gdy zamyka oczy, widzi tę śmierć. Bobby oświadcza jednak, że nie zamierza współczuć Cyclopsowi i że być może ze względu na to, że dopiero co zobaczył hologram Profesora, czuje się wściekły. Stwierdza, że najlepiej by było, gdyby Summers zginął podczas tej misji.

W Newberry Matthew próbuje wykorzystać swoje moce, "wyciągając" z ziemi szkielety zabitych, stwierdza jednak, że jest to zbyt dziwaczne. Tymczasem na Helicarrierze przed Marią Hill stają Exodus i Headlok, którzy mają za zadanie "wyłączyć" Malloya. Bennetowi udaje się dostać do jego umysłu i ujawnić jego imię i fakt, że jest mutantem, wtedy jednak Matthew go "wyczuwa", co samo w sobie zabija obu telepatów. Wściekła, Maria Hill każe znaleźć X-Men.

Avengers atakują uczniów Nowej Szkoły Xaviera – choć Triage odmawia walki z nimi. Gdy protestuje, pozostali wstrzymują trening pytając, o co chodzi, Chris pyta, czemu w ogóle walczą z herosami i czym w takim razie są. Kukułki stwierdzają więc, że są mutantami – i trenują, by walczyć o swoje prawa w świecie, który boi się ich i nienawidzi. Gdy uzdrowiciel wytyka, że przygotowują się do "mutanciej rewolucji" Summersa, Celeste oznajmia, że jeśli zacznie się ona od Avengers atakujących ich Szkołę, zamierza być gotowa. Chris prosi więc pozostałych "nowych" o pomoc, ci jednak nie chcą się wypowiadać.

Podczas, gdy Beast próbuje odnaleźć Malloya za pomocą Celebro, X-Jet udaje się w kierunku jego ostatniej znanej lokalizacji. Nagle jednak nad samolotem pojawia się Helicerrier S.H.I.E.L.D., z pokładu którego Maria Hill stwierdza, że muszą porozmawiać, a w tej samej chwili Hank odkrywa przebudzonego Matthew, który okazuje się być na poziomie przekraczającym poziom omega...

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #26 Uncanny X-Men vol. 3 #26 Uncanny X-Men vol. 3 #26 Uncanny X-Men vol. 3 #26 Uncanny X-Men vol. 3 #26 Uncanny X-Men vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.