Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #35

Avengers vol. 5 #35

Postacie
Zapowiedź

Powiększony numer!
• ZA 8 MIESIĘCY... SKOŃCZY SIĘ CZAS!

Streszczenie

Osiem miesięcy później.

W systemie Alpha Whaan Ex Nihilii próbują powstrzymać śmierć gwiazdy, ta jednak eksploduje, zabijając przy tym pięcioro z nich. Abyss stwierdza, że był to kolejny objaw śmierci Wszechświata – której źródło w końcu odkryła. Teleportuje pozostałych Ogrodników na Ziemię.

Gdzie indziej do pewnego apartamentu teleportują się Manifold i Sunspot, uruchamiając przy tym alarm. By go wyłączyć, obudzony Cannonball niszczy konsolę, po czym wita się z przyjaciółmi. Roberto ujawnia, że od czasu, gdy widzieli się ostatni raz, wykupił AIM i pozbył się ich dowódców – jak się okazuje, szeregowi członkowie organizacji nie są tacy źli. Stwierdza, że nadeszła pora, by Sam wrócił do domu, a wtedy za oknem zjawiają się członkowie Gwardii Imperialnej, chcący zbadać nagłą teleportację. Gdy Sam wyjaśnia sytuację, z sypialni wychodzi Izzy z ich synem.

Gdzie indziej w kosmosie Starbrand i Nightmask walczą z Alephem, a po jego pokonaniu Adam przeszukuje jego pamięć, odkrywając, że robot pochodzi z innego Wszechświata i znajdował się na pokładzie fregady Budowniczych, która próbowała zbiec przed czymś przez Superstrumień. Niechętnie, Kevin stwierdza, że muszą ostrzec Avengers o sytuacji.

Na Chandilarze Bobby wyjaśnia, że po tym, jak Sam i Izzy odeszli, Avengers rozpadli się – większość z nich nie chciała polować na przyjaciół, a ci, którzy pozostali, dostali obsesji na punkcie Illuminati. Sam przyznaje, że plan przyjaciela jest dobry – on jednak chciał skraść jak najwięcej czasu dla siebie i swojej rodziny. Teraz jednak nadeszła pora, by wrócić do domu.

Ziemia, Savage Land. Współpracujące z AIM "Zebry" informują Hyperiona o postępach w budowie ich urządzenia, ujawniając, że próbują wykorzystać energię geotermalną do jego zasilenia. Heros wyrusza więc na szczyt pobliskiej góry, gdzie stoi samotny Thor, z metalowym ramieniem i uzbrojony w Jarnbjorn. Przekazuje mu informację o urządzeniu i zapewnia, że wędrówka, którą rozpoczną, da im szansę na odkupienie.

Nowy Jork. S.H.I.E.L.D. Wykrywa aktywność w Avengers Tower, teraz zwanej Golgothą. Jak się okazuje, jest to Amadeus Cho, który wykrada pliki Tony'ego Starka i wysyła je pozostałym Illuminati. Gdy S.H.I.E.L.D. wkracza do akcji, chłopak domyśla się, że znajduje się w polu negującym jego teleporter, wyskakuje więc przez okno i wykorzystując agentów z plecakami odrzutowymi, by dostać się na ziemię. Tam zostaje zaatakowany przez elitarną jednostkę agencji – Avengers w składzie Captain Marvel, Hawkeye i drona War Machine. Za pomocą jednego z gadżetów przejmuje kontrolę nad droną i wysyła ją do walki z Mścicielami i kontynuuje ucieczkę, zostaje jednak uniesiony za pomocą pola siłowego, a jego implant zostaje zniszczony. Następnie staje przed nim agentka S.H.I.E.L.D., żądając, by ujawnił, gdzie ukrywa się Tony Stark. Gdy Cho przyznaje, że nikt tego nie wie, kobieta pyta o pozostałych Illuminati – Doc Greena, Hanka Pyma, Captaina Britaina, Doctora Strange'a, Beasta, Black Panthera i Black Bolta. Zdjąwszy swój hełm, Invisible Woman pyta, gdzie jest jej mąż, Reed Richards.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #35 Avengers vol. 5 #35 Avengers vol. 5 #35 Avengers vol. 5 #35 Avengers vol. 5 #35 Avengers vol. 5 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.