Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #24

New Avengers vol. 3 #24

New Avengers vol. 3 #24

"The Cabal"

Postacie
Zapowiedź

Powiększony numer!
• ZA 8 MIESIĘCY... SKOŃCZY SIĘ CZAS!

Cytat

Shuri: "You don't have a damn clue what you just saw."

Proxima: "I know what I see now."
Shuri: "And what is that?"
Proxima: "Nothing that breaths tomorrow."

Streszczenie

Osiem miesięcy później.

W Latverii Namor, siedząc przy suto zastawionym stole wraz z Doomem i Kritoffem Vernardem komentuje przepych uczty, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę zbliżający się koniec świata, o któym opowiedział Victorowi. Ten jednak oświadcza, że jako arystokracie i władcy dla swych poddanych przysługuje mu to, co najlepsze – coś, co Sub-Mariner zwykł rozumieć. Ten więc przyznaje więc, o co naprawdę mu chodzi – traci kontrolę nad Kabałą. Grupa znalazła bowiem w ochronie Ziemi przed Inkursjami znakomity pretekst do przeprowadzania rzezi na alternatywnych światach – jak Ziemi-3191 – a ich okrucieństwa powoli zaczynają go przerastać. Stwierdza, że z pomocą Dooma mógłby robić jedynie to, co konieczne, i jedynie niszczyć drugie Ziemie, po chwili namysłu Doctor Doom odmawia jednak stwierdzając, że zamiast łączyć siły z szaleńcami, Namor powinien był zwrócić się do niego od razu. Zamiast tego pozwolił, by sytuacja wymknęła mu się spod kontroli i przyszedł skomleć o pomoc. Żegna się z Atlantydą i odchodzi.

Tymczasem, na Ziemi-71202 Corvus Glaive stoi nad Charlesem Xavierem, wraz z Terraxem ujawniając, że zabili jego X-Men. Ujawnia jednak, że jeśli ukorzy się on przed Thanosem, ten zapewni mu szybką śmierć. Widząc czekających na ostrze Corvusa Cannonballa i Wolfsbane, profesor zaczyna błagać o śmierć.

Ziemia-616. W zniszczonej Wakandzie Hatut Zeraze odwracają uwagę patrolujących miasto dron Maximusa, pozwalając Black Pantherom i ich towarzyszom na zakradnięcie się do zbrojowni. Gdy jednak tam docierają, okazuje się, że bomby z antymaterią znajdują się za polem siłowym, a Maximus ujawnia się, ujawniając, że doskonale znał plan zdetronizowanych władców. Zjawiająca się obok niego Proxima Midnight dodaje, że T'Challa nie powinien był ufać politykom, którzy bez mrugnięcia okiem pozwolili na podbicie jego królestwa przez Kabałę. Ciska swoim trójzębem, zabijając większość kompanów Pantherów, ostatni z Hatut Zeraze wysadza się jednak, by zapewnić swym władcom czas na ucieczkę. Gdy Maximus wysadza tunel, którym Pantherzy dostali się do środka, T'Challa kontaktuje się z Richardsem, zamierzając się przeteleportować do kryjówki Illuminati. Prosi, by Shuri mu towarzyszyła, ta jednak odmawia. Wręcza mu swój miecz, upewniając się, że wie, co z nim robić, a gdy jej brat znika, staje do walki z Proximą.

W Latverii Kristoff stwierdza, że być może powinni byli rozważyć prośbę Namora, Doom odpiera jednak, że Sub-Mariner jest upadłym cieniem dawnego siebie i niegodnym sojuszu. Dodaje, że po jego słowach domyślił się, że nie będzie miał niczego do zaoferowania – wiedzą oni bowiem o Inkursjach więcej, niż on. Dociera do tajnego laboratorium, gdzie Mad Thinker ujawnia, że udało mu się rozgryźć przedmiot pozostawiony po latveriańskiej Inkursji – fragment drugiej Ziemi, nadający na pewnej częstotliwości. Ujawnia, że udało mu się odkryć mapę alternatywnych światów stworzoną za pomocą podobnych mu "znaczników", a, jak zauważa Doom, jest to również sposób na znalezienie sprawców całej tej sytuacji. Gdy Kristoff pyta, czy ojciec ma plan, ten odpiera, że ma coś więcej – ma sposób na jego realizację: zamkniętego w celi Molecule Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #24 New Avengers vol. 3 #24 New Avengers vol. 3 #24 New Avengers vol. 3 #24 New Avengers vol. 3 #24 New Avengers vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.