Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #9

All-New Invaders #9

All-New Invaders #9

"Death-Locked!" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Misja WINTER SOLDIERA, NAMORA i HUMAN TORCHA mająca na celu uratowanie TORO, starego partnera Jima Hammonda i byłego Invadera, zmieniła się, gdy przeciwnik ma do dyspozycji...
• ...każdego DEATHLOKA z Uniwersum Marvela!
• Jak Pochodnia pokona wroga, który może kontrolować sztuczną inteligencję? 
• Oraz jak Kapitan zareaguje na Namora po wydarzeniach z ORIGINAL SIN?

Streszczenie

Winter Soldier kontaktuje się ze znajdującym się już w niemieckiej przestrzeni powietrznej Captainem Americą, dzieląc się swoimi podejrzeniami co do tego, że plan Dagmara skupia się na sztucznych inteligencjach. Informuje, że Human Torch i Namor walczą z oddziałem Deathloków, a wtedy jeden z cyborgów atakuje Quinjet Capa.

W swoim centrum dowodzenia Kurt Dagmar obserwuje walkę, pytając asystenta, Bekkera, o to, kiedy zdobędą kontrolę nad Torchem. Stojący przy nim Deathlok obiecuje, że go zabije, handlarz bronią jednak niewiele sobie z tego robi, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że znajduje się on pod jego pełną kontrolą. Wspomina czasy zaraz po upadku Muru Berlińskiego, gdy stracił swoją pozycję na czele Stasi i musiał zbiec do Madripooru, gdzie zbudował swoje czarnorynkowe imperium. Dodaje jednak, że dopiero, gdy położył ręce na swoim pierwszym Deathloku, zrozumiał, czym jest szczęście. Wyjaśnia historię cyborgów, którymi jest zafascynowany – pierwszy z nich, Luther Manning, który znajduje się teraz u jego boku, rzucając czcze pogróżki, został stworzony w alternatywnej przyszłości, a po jego przybyciu inne Deathloki, tak w ich rzeczywistości, jak i w innych, zaczęły pojawiać się coraz częściej – a on przez lata zebrał nie lada kolekcję. Tymczasem Bekker informuje szefa, że udało im się uzyskać stuprocentową synchronizację z układem nerwowym Torcha, Dagmar każe więc Manningowi przygotować się do zabawy.

Winter Soldier ponownie kontaktuje się z Capem, który pokonał wysłanego przeciw sobie cyborga i zmierza do celu pieszo. Zauważa, że pewne szczegóły bazy sugerują wykorzystanie pozaziemskich technologii, a po chwili odnajduje pomieszczenie wypełnione dezaktywowanymi robotami – oraz jednym "żywym" fem-cyborgiem. Wykrywszy jego wtargnięcie do magazynu, Dagmar każe uruchomić roboty, a gdy te atakują Bucky'ego, zwraca swoją uwagę na Hammonda, który nagle, w połowie walki, łapie się za głowę i pada na kolana. Namor zostaje tymczasem otoczony przez Deathloki, a właśnie przybyły Dagmar oświadcza, że Manning uzbrojony jest w ten sam miotacz, którego Tanalth użyła, by pokonać Atlantydę – choć dodatkowo zmodyfikowany. Gdy jednak cyborg strzela, Namor zostaje osłonięty przez właśnie przybyłego Captaina, a odbite pociski trafiają Dagmara, zabijając go i ujawniając jego prawdziwe oblicze – to Marsjanina.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #9 All-New Invaders #9 All-New Invaders #9 All-New Invaders #9 All-New Invaders #9 All-New Invaders #9 All-New Invaders #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.