Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #11

Avengers World #11

Postacie
Zapowiedź

• Początek POWSTANIA.
• Wyspa otwiera swe drzwi. Zmarli kieruja się w stronę światła. Dragon rozpoczyna wojnę.
• Avengers, mierząc się z wrogiem z każdej ze stron, chcąc przywrócić pokój, muszą stać się czymś większym niż kiedykolwiek. 

Streszczenie

Helicarrier Illiad. Maria Hill nie jest całkiem pewna, w jaki sposób młodzi Avengers z przyszłości mieliby jej pomóc, Francis Barton ma jednak dość jej pobłażliwego tonu i każe wezwać agentów, z którymi drużyna szybko sobie radzi. Następnie ogłaszają, że aby pomóc jej w rozwiązaniu problemu AIM Island, będą potrzebowali Edena Fesiego.

Andrew Forson przejmuje kontrolę nad transmisjami telewizyjnymi w Ameryce i oskarża Avengers o niesprowokowany atak na niego podczas występu w telewizji, który skończył się śmiercią 74 osób. Ogłasza, że zmuszą Mścicieli do zapłacenia za tę zbrodnię – tak jak i tych, którzy kontrolują drużynę. Siły AIM tymczasem otaczają Biały Dom.

Na Helicarrierze Next Avengers spotykają się z Manifoldem – który w ich czasie jest najwyraźniej szanowaną figurą – i proszą go o przeniesienie na Barbudę. Tam Francis prezentuje Hill "Sigkilla", urządzenie służące za cyfrowego "cenzora", który mogą wykorzystać do odcięcia Forsona od informacji z przyszłości – by to jednak zrobić, będą musieli się dostać do systemów AIM. Wtedy jednak zostają otoczeni przez oddziały agentów dowodzone przez Gravitona i Superię. Choć szturmowcy nie stanowią dla nich problemu, Hall powala większość z dzieciaków. Eden teleportuje jednak tarczę ciśniętą przez Jamesa tak, że zjawia się ona za łotrem i nokautuje go z zaskoczenia. Sama, Superia nie ma szans przeciwko drużynie, wtedy jednak młodzieńcy zostają uwięzieni w energetycznych więzach przez Forsona. Scientist Supreme wyśmiewa ich, stwierdzając, że większość z ich rodziców nie wie nawet o ich istnieniu – poza Thorem i Sif, którzy po prostu zignorowali córkę. Stwierdza też, że Francis nie wie nawet, czym jest jego matka, wtedy jednak zauważa na jego twarzy uśmiech. Barton ujawnia, że zintegrowanie szturmowców z systemem być może pomaga w ich kontrolowaniu, jednocześnie jednak dało im otwarcie do użycia Sigkilla. To jednak nie wszystko – po chwili bowiem następuje eksplozja, a drużyna, wraz z Edenem i Hill, teleportuje się z powrotem na Helicarriera.

Tymczasem Avengers w składzie Captain America, Captain Marvel, Hulk, Iron Man i Thor mobilizują się i zjawiają się przed Białym Domem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #11 Avengers World #11 Avengers World #11 Avengers World #11 Avengers World #11 Avengers World #11 Avengers World #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.