Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #23

Captain America vol. 7 #23

Captain America vol. 7 #23

"The Tomorrow Soldier" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Zola rozpętał wojnę w Nowym Jorku!
• Czy Avengers bez Kapitana Ameryki jako swojego przywódcy mogą go pokonać?!
• Falcon mierzy się z mrocznym sekretem z przeszłości Kapitana!

Streszczenie

Tajemniczy intruz dostaje się do Avengers Mansion, na jego drodze stają jednak Iron Man i Thor. Unika on ich ataków i, prowadzony urządzeniem wbudowanym w swój pancerz, dociera do pomieszczenia, w którym czeka Steve Rogers. Jest zaskoczony tym, jak staro heros wygląda, wtedy jednak od tyłu atakuje go Hulk. Intruz unika jego ciosów, za bardzo jednak zbliża się do Steve'a, który chwyta go i powala, każąc mu zostać na ziemi. Ten jednak odpiera, że jego ojciec nauczył go, by zawsze powstawać, po czym, stając przed zszokowanym Rogersem zdejmuje hełm, ujawniając się jako dorosły Ian. Wyjaśnia ojcu, że postrzelony trafił do kadzi z biomasą Zoli – tą samą substancją, z której sam został stworzony, pozwoliło mu więc to na regenerację. Steve przedstawia całkowicie zaskoczonym Thorowi, Tony'emu i Hulkowi swego syna, a ten wyjaśnia, że od lat zwalczał Zolę w Wymiarze Z, gdy jednak odkrył, że łotr stworzył ulepszoną wersję swoich mutantów i zamierza przepuścić inwazję na Ziemię, próbował zinfiltrować jego fortecę. W tej chwili ze Stevem kontaktuje się Falcon, który wraz z Jet leci w stronę budowli. Kobieta stwierdza, że może zinfiltrować bazę ojca, by jednak pozostać niezauważoną, Avengers muszą odwrócić uwagę Zoli i zaatakować frontalnie. Rozłączywszy się, Jet zauważa, że ojciec nie zaatakowałby w tak oczywisty sposób, gdyby nie planował czegoś większego. Dotarłszy do cytadeli stwierdza, że Zola chce ściągnąć na siebie uwagę Avengers.

Terroryzujący mieszkańców mutanci Zoli zostają zaatakowani przez Avengers, którzy w kilka chwil sobie z nimi radzą, gdy jednak Iron Man zauważa, że nie byli oni tak straszni, jak sugerował Ian, z cytadeli wychodzą potwory wzorowane na herosach – Unvengers. Jet Black i Falcon zauważają tymczasem pilnie strzeżone drzwi, by jednak nie zaalarmować Zoli co do ich obecności, kobieta wykorzystuje fortel i staje przed strażnikami, informując o zdradzie w ich szeregach. Nim mutanci zdążą zareagować, Jet i Sam powalają ich i otwierają drzwi, za którymi odkrywają uwięzioną Sharon Carter.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #23 Captain America vol. 7 #23 Captain America vol. 7 #23 Captain America vol. 7 #23 Captain America vol. 7 #23 Captain America vol. 7 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.