Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #5

Deadpool: Draculas Gauntlet #5

Postacie
Zapowiedź

• Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
• Deadpool i jego narzeczona przejmują kontrolę nad siłami Draculi!
• Dodatkowo: całkiem nowy epilog!

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #9-10 – przyp. S_O]

W swej kryjówce Dracula stwierdza, że choć ich znajomość nie zaczęła się zbyt dobrze, teraz cieszy się z obecności Amjada i Baqira w jego życiu. Przemawiając do odciętych głów braci Shiklah dodaje, że będą świetną rodziną, nie zauważa przy tym jednak, że na miejscu znajduje się Bug. Ten lustrem przechodzi na płaszczyznę astralną, którą wraca do swojej pani, znajdującej się na liniowcu wraz z Deadpoolem. Połączywszy się telepatycznie ze stworkiem, Shiklah dowiaduje się o śmierci swoich braci i postanawia, że Dracula musi za to zapłacić. Jakiś czas później, gdy przybijają do Nowego Jorku, agent wampira zauważa ich, gdy wysiadają, a Deadpool sugeruje, że może zadzwonić do przyjaciół. Wędrując ulicami miasta, Shiklah zauważa stojące wszędzie maskotki i innych przebierańców, Wade jednak zapewnia, że nie ma się czym martwić. Wtedy jednak zostają zaatakowani przez wampiry w kostiumach, Wade rusza więc do walki. Udaje mu się zabić kilku z przeciwników, mają oni jednak przewagę liczebną, Deadpool postanawia więc zmienić taktykę i ukrywa się wraz z Shiklah w pobliskiej katedrze św. Patryka, wiedząc, że krwiopijcy nie mogą wstąpić na święcony grunt. Jedna z wampirzyc przedstawia mu więc ultimatum – jeśli się podda i pozwoli im zabrać brankę Draculi, przeżyje. Gdy wampiry odchodzą, ksiądz pyta Wade'a, czy może mu jakoś pomóc, a ten stwierdza, że właśnie wpadł na pewien szalony pomysł, którego Dracula nie będzie się spodziewał.

Wkrótce później przed drzwiami katedry staje Frightful Four, gotowi zaatakować świątynię. Wtedy jednak Deadpool wyskakuje przez rozetę i ląduje za nimi, a po chwili drzwi kościoła eksplodują, powalając potwory. Wade rzuca się do ataku, czwórka potworów okazuje się jednak być godnymi przeciwnikami. Tymczasem, w podziemnej Monster Metropolis, gdy ludzie Draculi wzywają inne potwory do walki z poplecznikami "zdradzieckich" sukkubów, Shiklah zakrada się do środka i uwalnia swoich poddanych, ogłaszając, że ruszają do walki przeciwko wampirom.

Na powierzchni Living Mummy ciska Deadpoola w stronę wózka z hot-dogami, ten jednak chwyta butlę z gazem i używa jej jako miotacza ognia, podpalając mumię. Następnie daje Marcusowi chwilę czasu, by ten mógł wstrzyknąć sobie insulinę, po czym rzuca się na niego i odcina mu nogi, a następnie rozjeżdża walcem. Xzax rzuca się na najemnika, ujawniając, że łączyła ją z Marcusem więź mocniejsza niż przyjaźń, wtedy jednak Wade chwyta jej odnóża i ciska Brood prosto pod nadjeżdżający wóz strażacki, którego węża używa do ugaszenia – i rozerwania – ciała Living Mummy. Wtedy dopada do niego Potwór Frankensteina, nim jednak zdąży mu cokolwiek zrobić, z podziemi wyłaniają się dwie armie potworów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #5 Deadpool: Draculas Gauntlet #5 Deadpool: Draculas Gauntlet #5 Deadpool: Draculas Gauntlet #5 Deadpool: Draculas Gauntlet #5 Deadpool: Draculas Gauntlet #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.