Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 6 » Silver Surfer vol. 6 #6

Silver Surfer vol. 6 #6

Silver Surfer vol. 6 #6

"Imperfections"

Postacie
Zapowiedź

• Dawn zasłużyła na miejsce na desce Surfera i teraz razem będą zwiedzać Wszechświat.
• A najlepszym miejscem by zacząć jest planeta Prime. Najbardziej perfekcyjna planeta we wszechświecie.
• Perfekcyjne jedzenie, muzyka oraz... Perfekcyjny Żołnierz, który ma zapobiegać wszelkim obcym zagrożeniem.
• Jakie szanse ma Surfer z Wojownikiem Jeden, najniebezpieczniejeszym kombatantem, który kiedykolwiek istniał?

Streszczenie

W przestrzeni kosmicznej Dawn prosi, by Surfer zatrzymał się i znalazł jej coś do jedzenia, ten więc odnajduje budkę z kosmicznymi kanapkami, płacąc za nie, zmieniwszy jedną w złoto. Wkrótce później znowu musi przerwać podróż, by Dawn mogła sobie ulżyć, a potem po raz kolejny, gdy znowu jest głodna. I znowu, gdy potrzebuje kolejnej przerwy toaletowej. Gdy Dawn zwraca mu uwagę po raz kolejny, stwierdzając, że coś jest nie tak z jej migdałkami i że powinni wrócić na Ziemię, by jej lekarz mógł się im przyjrzeć, Norrin usuwa je za pomocą Power Cosmic. To irytuje dziewczynę, która nie tego chciała i teraz żąda, by, zgodnie z tradycją, zabrał ją na lody – i to nie byle jakie, ale najlepsze lody we Wszechświecie.

Odnajdują je na Planecie Prime, gdzie, jak wyjaśnia Przewodnik Jeden, każdy mieszkaniec poświęca się jednemu wybranemu talentowi, stając się najlepszym w swojej dziedzinie. Dodaje też, że istnieją "duble", która wchodzą do gry, gdy "Jedynki" są z różnych powodów niedostępne. Wskazuje, że każdy mieszkaniec z dumą nosi odznakę wskazującą, na jakim "poziomie" się znajdują. Surfer tymczasem płaci za lody porcją zmienioną w złoto, co irytuje obserwującą to Bankierkę Jeden. Ta oskarża Norrina o sabotowanie ich gospodarki i wzywa pomoc w postaci Wojownika Jeden. Ten każe obu przybyszom poddać się,a gdy jego skanery wykrywają w ciele Surfera Power Cosmic, rzuca się do ataku, stwierdzając, że jego przeciwnik nie "rozbroił" się, ignorując wyjaśnienia, że moc jest jego częścią. Widząc, że nie będzie w stanie rozwiązać sytuacji słowami, Silver przystępuje do kontrataku, okazuje się jednak, że Wojownik Jeden dotrzymuje mu kroku. Na powierzchni planety tymczasem Dawn obserwuje, jak mieszkańcy popadają w popłoch, nie będąc w stanie poradzić sobie ze zniszczeniami wywołanymi walką. Zauważa też Wojownik Dwa, która stwierdza, że jej "przełożony" działał niezgodnie z procedurami, nie może jednak niczego zrobić ze względu na swoją rangę. Dziewczyna wpada więc na pewien pomysł i każe Surferowi zniszczyć odznakę przeciwnika, a gdy ten tak robi, Wojownik Dwa staje się nową Wojownik Jeden i nakazuje przerwać walkę.

Gdy wszystko zostaje wyjaśnione, były Wojownik Jeden oświadcza, że jeszcze nigdy żaden mieszkaniec Planety Prime nie stracił swojej odznaki i nikt nie wie, co z tym zrobić, nazywa się więc Wojownikiem Zero i obiecuje zemstę na Surferze i Dawn. Gdy podróżni opuszczają planetę, Dawn zwraca się do Surfera, a gdy ten wpada w złość ze względu na jej ciągłe przerwy, ta stwierdza, że chciała jedynie zwrócić jego uwagę na rozpoczynającą się w oddali kaskadową erupcję pięciogwiezdnego systemu – wydarzenie mające miejsce raz na tysiąc lat. Norrin stwierdza, że o mało go nie przegapił i dziękuje Dawn za pomoc.

Autor: S_O

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6 Silver Surfer vol. 6 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.