Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 3 » Hulk vol. 3 #5

Hulk vol. 3 #5

Hulk vol. 3 #5

"The Ω Hulk" - chapter one

Postacie
Zapowiedź

• Hulk jest...
• ...Bannera nie ma?

Streszczenie

Tydzień temu. Na szczycie Mount Everest grupka himalaistów zauważa nową stertę śniegu, z której wyłania się Hulk. Kieruje się on do Północnego Valnonu, niewielkiego despotycznego państwa, które zaczęło eksperymentować z energią gamma i zaczyna miażdżyć arsenał państwa. Jakiś czas później serwisy informacyjne podają, że dyktatura ogłosiła zawieszenie badań.

Jakiś czas później, Beehive, dawna baza Enclave. Hulk – teraz każący się nazywać Doc Green – wyjaśnia czwórce byłych asystentów Bannera, że potrzebuje ich pomocy przy projekcie, nad którym pracuje. Zacinając się napełnia zlewkę swoją krwią, wyjaśniając, że zamierza wyleczyć innych z przemian wywołanych promieniowaniem gamma. Następnie wręcza im naczynie, prosząc, by wykorzystali krew w wyprodukowaniu serum, które już stworzył i zaprojektowali nanity będące w stanie przetrwać w krwiobiegu gamma-postaci. Następnie wystrzeliwuje satelitę, za pomocą którego będzie w stanie wykrywać promieniowanie gamma. Podczas, gdy Veteri Wolman zauważają, że serum nie będzie miało efektu na Greena, Leucenstern pyta, jak wygląda sytuacja z Bannerem po tym, jak został postrzelony, Doc każe się jej tym jednak nie przejmować. Kobieta pyta też o to, skąd zamierza zdobyć wystarczająco dużo adamantium, które jest jedynym materiałem, który będzie w stanie przetrwać w krwiobiegu Hulków, Doc uruchamia więc portal i zabiera ją do znajdującej się na skraju czasu sali z trofeami Kanga, skąd kradnie ramię Ultrona.

Tydzień później. Satelita wykrywa pierwszy cel we Fresno w stanie Kalifornia. Tam cysterna z paliwem staje w płomieniach, Rick Jones jednak przekształca się A-Bomba i gasi ogień naddźwiękowym klaśnięciem. Właśnie przybyły Doc Green gratuluje mu, stwierdza jednak, że po dłuższym namyśle doszedł do wniosku, że gamma-bronie muszą zniknąć. Przypomina, że podczas testu oryginalnej Bomby Gamma uchronił go przed niebezpieczeństwem i pyta, czy Rick ponownie pozwoli się uratować. Zostaje jednak odrzucony potężnym ciosem, stwierdza więc, że pora na miażdżenie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5 Hulk vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.