Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man 2099 vol. 2 » Spider-Man 2099 vol. 2 #2

Spider-Man 2099 vol. 2 #2

Spider-Man 2099 vol. 2 #2

"Women & Secrets"

Postacie
Zapowiedź

• Życie nie jest łatwe, gdy jesteś Spider-Manem z roku 2099, który utknął w teraźniejszości.
• Co jest jednak większym zagrożeniem: rabujący banki czy piękna kobieta?

Cytat

Spider-Man [do siebie]: "It's so easy fitting in in this time. People ask me questions, I answer them honestly, and they assume I'm joking. So it all works out."

Streszczenie

Gdy Miguel O'Hara zagląda do banku, by zdeponować gotówkę, trafia w sam środek napadu. Jako Spider-Man szybko jednak powala złodziei i ucieka przed policją, stwierdzając, że załatwi sprawunki następnego dnia. Niedługo później zagląda do Tempest, dozorczyni swego budynku, z kwiatami – podziękowaniem za pozbycie się nie-krwi z podłogi jego mieszkania. Ta zamyka mu drzwi przed nosem, po chwili jednak otwiera je ponownie i z niechęcią zaprasza go do środka. Po chwili gawędzenia Miggy pyta, jak bardzo dziewczyna jest chora, zauważając plik rachunków medycznych na stole, ta jednak wściekła wyrzuca go z jej mieszkania. W windzie Lyla pyta, co się stało, O'Hara stwierdza więc, że prawdopodobnie był zbyt ciekawski. To jednak nie koniec jego problemów, okazuje się bowiem, że przed jego drzwiami czeka Liz Allan, która chciała pogadać. Miggy zaprasza ją do swego mieszkania, w którym znajduje się tylko krzesło, i pyta, w czym może jej pomóc, ta więc ujawnia, że próbowała zbadać jego przeszłość, odkryła jednak, że jego Social Security Number [czyli, zasadniczo, amerykański PESEL – przyp. S_O] należy do Michaela O'Mary zmarłego kilkadziesiąt lat wcześniej, a wszystkie posady na jego CV są zmyślone. Ujawnia, że zbadała przeszłość wszystkich swoich pracowników w poszukiwaniu Spider-Mana – po tym, jak pojawił się w zamkniętym budynku Alchemax, doszła do wniosku, że musi on tam pracować – i uznała że musi nim być "Michael". Dodaje, że przyszła do niego zamiast informować odpowiednie służby, ma bowiem wobec Pająka dług wdzięczności po tym, jak uratował on jej syna, jutro jednak zgłosi kradzież tożsamości. Gdy jednak wychodzi, Miguel zatrzymuje ją, ujawniając jej prawdę [z pewnego punktu widzenia, cytując Obi-Wana – przyp. S_O] – swoje prawdziwe imię, fakt, że pochodzi z 2099 roku i że Tiberius Stone jest jego dziadkiem. Nie przyznając się do bycia Spider-Manem wyjaśnia, że przybył, by uratować życie Stone'a i pozostał w teraźniejszości, by pomóc mu w osiągnięciu pełnego potencjału. Przedstawia jej Lylę, która zajmuje się tworzeniem holograficznych ubrań zasłaniających jego "futurystyczny" kostium, tak naprawdę stworzony dla efektu. Pyta, czego kobieta oczekuje w zamian za zachowanie tego wszystkiego w tajemnicy, ta jednak jedynie całuje go i wychodzi. Po chwili ktoś puka do drzwi, okazuje się jednak, że to Tempest, która przyznaje, że cierpi na białaczkę [konkretnie, prolimfocytową T-komórkową – przyp. S_O] i zostało jej kilka miesięcy życia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2 Spider-Man 2099 vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.