Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 4 » Daredevil vol. 4 #7

Daredevil vol. 4 #7

Postacie
Zapowiedź

• Original Sin Tie-In.
• Człowiek Bez Strachu w dziczy Wakandy.
• Największy grzech matki Matta zostaje ujawniony.

Streszczenie

Samolot S.H.I.E.L.D. zbliża się do przestrzeni powietrznej Wakandy, gdzie Daredevil – który wykorzystał dług zaciągnięty przez Marię Hill – wyskakuje wraz ze sporą skrzynią. Niedługo później patrolujący dżunglę Wakandyjczycy odnajdują jego ślady. Heros unika ich włóczni, te jednak zawracają i porażają go prądem. Sprowadzony do parteru, Matt powstaje i rusza do walki, zostaje jednak powalony przez "szamana" i jego miotacze soniczne.

Wkrótce później nieprzytomny Matt zostaje zabrany przed oblicze królowej Shuri, która wspomina, jak jej brat chwalił herosa. Domyśla się, ze jedynie udaje on, ten więc powstaje i powala strażników, gdy jednak Black Panther rusza do walki, Murdock przyznaje, że nie będzie w stanie wywalczyć sobie i uwięzionym zakonnicom drogi na wolność, dlatego zamierza wykorzystać do tego swoje zdolności jako prawnika. Stwierdza, że nie byłby w stanie udowodnić przekrętów dokonanych przez generała Eaglemore'a – zwłaszcza, że wojskowy zdążyłby usunąć wszelkie dowody. Dlatego postanowił mu na to nie pozwolić – jak się okazuje, generał znajduje się w pozostawionej w dżungli skrzyni. Co więcej, postarał się, by odpowiedni ludzie w Stanach zauważyli jego zniknięcie i nie mieli większych problemów z wytropieniem go. Zauważa, że w związku z tym, generał może przydać się Shuri tylko po to, by rzucić go na pożarcie mediom, dodaje też, że jeśli nadal będzie przetrzymywać amerykańskich obywateli, to też wywoła dla niej problemy, królowa każe więc wypuścić zakonnice i zapewnić im transport do domu. Gdy jednak niedługo później DD wita się z Maggie, Shuri zauważa, że wtargnął on na teren ich państwa nielegalnie i zamierza go uwięzić, jego matka staje jednak na linii strzału. Po chwili napięcia Shuri zostaje poinformowana o zbliżających się jednostkach amerykańskich, stwierdza więc, że nie chce musieć się tłumaczyć z ciała zakonnicy na jej lądowisku i każe im znikać.

Jakiś czas później, na pokładzie samolotu, Matt w końcu pyta matkę, czemu opuściła rodzinę, ta odpiera więc, że chciała go ochronić. Ujawnia, że po porodzie czuła się samotna, zwłaszcza, gdy Jack wyjeżdżał do pracy. Z czasem ten strach zaczął coraz bardziej się nasilać – zaburzenia typowe dla depresji poporodowej, której w tamtych czasach nie rozumiano. W końcu wmówiła sobie, że jej mąż specjalnie poświęca coraz więcej czasu ich dziecku, zaniedbując ją, i zaatakowała chłopca. Podczas szamotaniny upadła jednak, a zrozumiawszy, co zrobiła, zaczęła uciekać. Ukryła się w częściach miasta, gdzie Jack nigdy by jej nie znalazł, i tak została znaleziona przez pewnego duchownego. Z pomocą jego i zakonnic udało jej się zwalczyć depresję, przyjęła śluby i nowe imię, i zaczęła wykorzystywać energię, którą poprzednio marnowała na wstręt do samej siebie, na poprawienie świata, w jaki tylko sposób mogła. Nigdy jednak nie wróciła do domu, przyznając, że nie mogła pozbyć się wstydu po tym, co zrobiła i obawiała się, że Matt będzie jej nienawidzić. Ten jednak zapewnia, że wielu z jego klientów cierpiało z powodu zaburzeń równowagi chemicznej i dobrze wie, że nie była to jej wina. A fakt, że udało jej się ją przezwyciężyć samą ciężką pracą, świadczy tylko na jej korzyść.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 4 #7 Daredevil vol. 4 #7 Daredevil vol. 4 #7 Daredevil vol. 4 #7 Daredevil vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.