Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #5

Amazing Spider-Man vol. 3 #5

Postacie
Zapowiedź

• Original Sin Tie-In.
• Największy sekret w świecie Spider-Mana nazywa się Silk.
• Kim jest ta tajemnicza kobieta i czego chce od Black Cat i Electro?

Streszczenie

Slide-a-Way – serketne kasyno w Lower East Side. Eel pyta się ochroniarzy jak wygląda jego kostium. Nie uzyskuje odpowiedzi, ponieważ przerywa mu Black Cat. Felicia mówi, że jeśli Eddie jest mądry, to powinien jej ustąpić. To rozśmiesza złoczyńce. Kobieta ostatnio dała się ograć Spider-Manowi, a on posiada prawdziwą władze w przestępczym półświatku. Hardy więc wysyła Electro, który atakuje prądem Eela i jego ochroniarzy.

Upper East Side. Spider-Man i Silk już prawie uprawiają seks, ponieważ żadne z nich nie potrafi odpuścić. Kiedy Cindy zdejmuje maskę Peterowi, ten się przed tym wzbrania. Dziewczyna jednak zna jego tożsamość, co denerwuje Parkera. Ścianołaz prosi tylko, aby nie wypowiadała jego imienia na głos. Cała sytuacja studzi emocje dwójki i zastanawiają się, skąd się bierze ich popęd. Dochodzą do wniosku, że może to być winna ugryzienia przez tego samego pająka.  Peter zastanawia się czy dobrze zrobił uwalniając Cindy i czy nie powinien jej ponownie ukryć. Moon jednak twierdzi, że nie da się już tego naprawić, a poza tym nie chce się chować, ponieważ przez prawie pół życia była pozbawiona wolności. 

Fact Chanel. Jameson dowiaduje się, że jego debiut zostanie przesunięty, ponieważ program dotyczyć będzie Parker Industries, a mężczyzna jest związany z jej właścicielem, a jego ojciec jest tam głównym udziałowcem. Stacja nie chce stworzyć konfliktu interesów. Problem pojawia się, kiedy zaproszona do studia Sajani Jaffery się nie pojawia.

Sajani jest przetrzymywana przez Electro, który pyta ją, czemu firma próbuje zbudować na niego pułapkę, która go schwyta. Kobieta stwierdza, że wolałaby pracować na czymkolwiek innym, ponieważ to pomysł jej głupiego partnera i to jego powinno się porwać. Zaczyna się zastanawiać jaki jest sens w marnowaniu czasu i zasobów na sposób złapania i wyleczenia Maxa. Kiedy Dillon słyszy "wyleczenia", przykuwa to jego uwagę.

Opuszczony magazyn. Mister Negative rozmawia z nowym Goblin Kingiem. Czekają jeszcze na jednego gościa z Maggi. Wtedy przez dach wpada Eel. Zaraz za nim wskakuje Black Cat i informuje, że przejmuje to co miał Eddie. Li podważa wiarygodność Felicji, po tym jak została wykiwana przez Spider-Mana. Kobieta przypomina, że to samo Pająk zrobił z nim i Urichem. To znaczy, że mają wiele wspólnego, ale to się zmieni, ponieważ Hardy zniszczy Ścianołaza.

Apartament Petera i Anny. Marconi wchodzi do mieszkania i zastaje tam Silk i Spider-Mana uprawiających seks na suficie. Dwójka szybko wyjaśnia sytuację. Anna informuje Petera, że powinien zwracać uwagę na firmę, ponieważ Sajani zniknęła, a miała ogłosić ważną wiadomość w telewizji. To oznacza, że musi się tam udać Parker.

Peter i Cindy docierają do studia. Tam spotykają Jamesona. Parker jest zadowolony, że Jonah ma nową pracę. Kiedy Peter wchodzi na wizję informuje, że jego firma przygotowuje najnowsze i najbardziej zaawansowane więzienie dla superzłoczyńców. Mężczyzna tłumaczy dlaczego chce to zrobić i że może wyleczyć niektórych złoczyńców, takich jak Electro. Nagle u Parkera i Moon zaczyna objawiać się pajęczy zmysł. Okazuje się, że na sale wdarł się Electro który zaczyna rozwalać studio. Wraz z nim pojawia się Black Cat. Kobieta oznajmia, że jeżeli przyjaciel Petera – Spider-Man – się nie pojawi przez 15 minut, to Parker zginie. Wtedy do akcji wkracza Silk. Zaczyna walkę z Maxem, a Ścianołaz w całym zamieszaniu chowa się, zakłada strój i dołącza do starcia. Przy okazji Pająk wykorzystuje obecność kamer i wyjaśnia widzom, że przez ostatni czas miał podmieniony umysł z Doctorem Octopusem. W pewnym momencie Peter obrywa mocno i ląduje na ziemi. Dopada go Felicia, która zamierza go zdemaskować. Tę sytuacje postanawia wykorzystać Jameson który łapie za mikrofon i oznajmia, że zaraz poznają prawdziwą tożsamość Spider-Mana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5 Amazing Spider-Man vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.