Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #4

Amazing Spider-Man vol. 3 #4

Postacie
Zapowiedź

• ORIGINAL SIN tie-in!
• Radioaktywny pająk, który ugryzł Parkera, zrobił to również komuś innemu.
• Kim jest Silk i gdzie się podziewała.
• Nowa postać, która stanie się poważnym graczem w świecie Pająka w najbliższym czasie.

Streszczenie

Parker Industries. Naukowcy testują pułapkę na Electro. Nagle Parker dostaje wezwanie od Avengers. Wychodzi z pomieszczenia razem z Anną. Mówi jej, że otrzymał wezwanie o zagrożeniu na poziomie omega i cieszy się z jednej rzeczy – w końcu odzyskał zaufanie u innych bohaterów. Parker zakłada strój Spider-Mana i wyskakuje przez okno. Kiedy Marconi wraca, Sajani pyta się ją o to, gdzie podział się Peter.

Spider-Man dołącza się do walki z Mindless One'ami. Wita się z każdym z bohaterów, informując, że wrócił, po tym jak miał podmieniony umysł. Dowiaduje się, że Watcher został zabity, a teraz walczą z jego rzekomymi zabójcami, którzy ukradli także jego technologię. Kiedy większość przeciwników leży już pokonana, Orb wyciąga oko Watchera. 

Peter nagle zaczyna mieć w głowie wizje Cindy Moon – dziewczyny ukąszonej przez tego samego pająka co on. Widzi, że posiadła podobne moce, odnalazł ją Ezekiel i została zamknięta w podobnym bunkrze, jaki oferował mu mężczyzna, kiedy walczył z Morlunem. Spider-Man jak najszybciej udaje się do bunkru. Kiedy przebił się przez pierwsze wejścia, widzi nagrany przez Ezekiela komunikat. Mężczyzna oznajmia w nim, że wykrył przyjście Parkera, a skoro jest sam, to oznacza, że on nie żyje, a Peter przeżył spotkanie z Morlunem. Dodaje, że jest jeszcze ktoś taki jak on i trzymał tą osobę z pewnego powodu. Ścianołaz jednak ma dość słuchania, rozbija ekran i postanawia wejść do środka. Wtedy słyszy, że Cindy prosi go o nie otwieranie, ponieważ dopadnie ją Morlun. Peter na to nie zważa i uwalnia Moon, ponieważ mu mówiono to samo i jakoś żyje. Kobieta się wścieka i rzuca się na Parkera.

Bardzo, ale to bardzo daleko. Tajemnicza osoba nagle coś odczuwa. Wącha i oznajmia, że to Spider-Bride. Oznacza to, że wielkie łowy właśnie się rozpoczęły. 

Nowy Jork. Spider-Man walczy z Cindy i zauważa, że dziewczyna posiada moce bardziej rozwinięte od niego. Aby powstrzymać starcie, informuje Moon, że nie powinna się wściekać o to, że Morlun ją dopadnie, ponieważ ten nie żyje. Kiedy Cindy to słyszy, zaczyna się cieszyć z wolności, tworzy dla siebie strój z pajęczyny i prosi, aby Peter mówił na nią Silk. Dziewczyna od razu kieruje się w stronę wyjścia, aby w końcu być na świeżym powietrzu. Moon zaczyna przemierzać miasto, a Spider-Man próbuje ją upilnować.

Parker Industries. Black Cat zakrada się do korporacji i robi zdjęcia temu co tam powstaje. Dostrzega też Sajani, która nie może się dodzwonić do Parkera. Felicia łapie ją i zakrywa jej usta.

Tymczasem Cindy dociera do swojego domu. Tam jednak nie widzi swojej rodziny a jakieś nieznane osoby. Zaczyna płakać, ponieważ oznacza to, że jej rodzice się przeprowadzili. Peter stara się ją pocieszyć i obiecuje, że jeżeli jej familia gdzieś jest, to ją odnajdą. Moon postanawia zmienić temat i pyta się, kiedy zginął Morlun. Spider-Man odpowiada, że pierwszy raz było to – wtedy Silk mu przerywa z pytaniem: "Jak to pierwszy raz?". Parker więc mówi, że ścierał się z nim dwa razy i za każdym razem złoczyńca ginął. Moon strzela bohaterowi plaskacza, dodając, że jest głupi, bo skoro raz wrócił po śmierci, to może to zrobić po raz kolejny. Kiedy chce go zaatakować nagle zaczyna się z nim całować, ponieważ żadne z nich, nie może się przed tym powstrzymać.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4 Amazing Spider-Man vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.