Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 6 » The Punisher vol. 6 #8

The Punisher vol. 6 #8

The Punisher vol. 6 #8

"El Diablito: Part Two"

Postacie
Zapowiedź

• Ranny Frank Castle i medyk Sił Specjalnych muszą pokonać niebezpieczny teren oraz bezlitosnych najemników jeśli chcą uciec.
• Crossbones i jego ekipa nie spoczną, dopóki nie złapią Castle'a.
• Wyprawa Franka na południe dociera do krwawego zakończenia.

Streszczenie

Tom, trzymając nieprzytomnego Grega na plecach, ucieka przed oddziałem Crossbonesa tak, jak kazał mu Frank. Gdy potyka się o wystający z ziemi korzeń, upadają. Jednak dzięki temu udaje się Tomowi odnaleźć w zaroślach dwóch martwych towarzyszy oraz ich wciąż sprawną broń i leki. Mężczyzna podaje rannemu przyjacielowi środki przeciwbólowe, po czym zabiera broń i wraca do Franka by mu pomóc i odwdźięczyć się.

Tymczasem pozycja Punishera jest regularnie ostrzeliwana przez Crossbonesa i jego oddział. Na szczęście, gdy pojawia się Tom, Frank może ją zmienić i razem uciekają, po drodze zabijając kilkunastu ścigających ich mężczyzn. 

Razem docierają do miejsca, w którym Tom zostawił Grega. Gromadzą rzeczy, które przydadzą im się w dalszej podróży do stacji komunikacyjnej, która pozwoli im wezwać wsparcie. Kiedy ciała dwóch towarzyszy zostają ukryte, by móc po nie wrócić, wyruszają.

Na miejscu zastają strzeżony obóz, szybko jednak załatwiają pilnujących go mężczyzn. Tom wzywa pomoc przez komunikator, po czym przygotowują się wraz z Gregiem, który odzyskał przytomność, na przyjście oddziału Crossbonesa. Plan jest prosty - większość przeciwników ma pokonać przygotowana mina, resztę zabiją tradycyjnie. Gdy skończy im się amunicja, uciekną do punktu spotkania z odziałem ratowniczym.

Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, jednak Crossbones nie jest łatwym przeciwnikiem. Swoimi nożami rani zarówno Franka jak i Toma, uniemożliwiają im dalszą walka. Na miejcu pojawia się Ortiz, który chciałby renegocjować ich umowę, po czym przykłada pistolet do głowy Franka. Ten szybko jednak zabija go zdobytym nożem. 

Crossbones rozkazuje zabrać obu przeciwników, Castle prosi go jednak, by oszczędził Toma, bo on nie jest częścią umowy. Rumlow zgadza się na taki układ i wypuszcza mężczyznę. Franka zaś zabiera do swojego helikoptera, gdzie otrzymuje rozkazy dotyczące kolejnej misji.

Tymczasem Tom dociera do oddziału ratowniczego, gdzie czeka już na niego Greg. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

The Punisher vol. 6 #8 The Punisher vol. 6 #8 The Punisher vol. 6 #8 The Punisher vol. 6 #8 The Punisher vol. 6 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.