Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #3

Irredeemable Ant-Man #3

Irredeemable Ant-Man #3

"Homecoming"

Postacie
Zapowiedź

Ant-Man to buc - to zdanie jest prawdziwe niezależnie od tego, kto nosi kostium. Jednak ten nowy Ant-Man to wyjątkowy buc, który wykorzystuje swoją pozycję, by odbić dziewczynę koledze. Może przynajmniej zachowa się jak bohater, kiedy Helicarrier S.H.I.E.L.D. zostanie zaatakowany? A może nie...?

Cytat

Beth: "I'm not going to have sex with you."
Eric O'Grady: "Tonight... or ever?"

Streszczenie

Beth mówi Ericowi, że nie ma co liczyć na seks z nią tego wieczora. Zaprosiła go na herbatę, ale on przez godzinę nie wypił nawet łyka, a przysuwa się coraz bliżej do niej. Poza tym dziwi ją, że O’Grady rozgląda się po jej mieszkaniu, jakby miał zamiar je wynająć. Eric mówi, że w zasadzie musi już iść. Żegna się z Beth, mówiąc, że niedługo się zobaczą. Wychodząc zapisuje numer mieszkania, a potem budynku. Woła taksówkę i jedzie do przechowalni odebrać swoje rzeczy,. Następnie wraca do budynku, w którym mieszka Beth. W windzie zakłada kostium Ant-Mana, zmniejsza się, wchodzi do mieszkania kobiety przez szparę pod drzwiami i zaczyna czuć się jak u siebie w domu.

 

Sześć miesięcy temu... Arkansas, gdzie rozbił się Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Agenci poddawani są opiece medycznej. Wolverine wyczuwa znajomy zapach – to Eric O’Grady pomaga rannemu Nickowi Fury’emu dostać się do obozu. Mówi, że agent miał drąg wbity między żebra, więc go wyciągnął, ale nie wiedział, co robić dalej. Wolverine odpowiada, że dobrze się spisał. Eric zostaje sam i zaczyna myśleć o Chrisie. Znajduje go Veronica, która cieszy się, że przeżył. Sama była w swojej kwaterze i dopiero niedawno wyciągnięto ją z wraku. Cieszy się, że Chris był na misji, więc go to wszystko ominęło, ale O’Grady odpowiada, że McCarthy wrócił parę godzin przed atakiem i został zabity podczas niego. Veronica zaczyna płakać.

 

Tydzień później… Veronica i Eric przyjeżdżają do miasteczka Lancaster, w którym on i Chris się wychowali. O’Grady cieszy się, że kobieta z nim przyjechała. Ona odpowiada, że kochała Chrisa, więc musiała tu być. Eric przedstawia ją Jimowi i Nancy McCarthy, rodzicom Chrisa. Dziękuje im, że pozwolili im obojgu się u nich zatrzymać (państwo O’Grady wyprowadzili się). Nancy pyta się, dlaczego to jej syn, a nie Eric zginął. Jim odciąga ją i przeprasza Erica, tłumacząc, że wszyscy przeżywają teraz ciężki okres.

 

Dom McCarthych, wieczorem. Eric nie może zasnąć w pokoju Chrisa. Przychodzi do niego Veronica i mówi, że ona też się tu dziwnie czuje, nie wiedząc, czy Chris kiedykolwiek by ją tu zaprosił, biorąc pod uwagę, że ją zdradzał. Teraz nie jest już na niego wściekła, ale cieszy się, że Eric jej o tym powiedział. Ten chce jej powiedzieć prawdę, ale się powstrzymuje. Mówi tylko, że nie chce, żeby Veronica miała Chrisa za złą osobę. Kładzie jej rękę na ramieniu, ale ona wychodzi. Eric zostaje sam i wciąż nie mogąc zasnąć, zauważa torbę z kostiumem Ant-Mana, więc postanawia sprawdzić jej możliwości.

 

Szpital w Arkansas. Do pokoju, w którym leży Mitch Carson przychodzą Hank Pym i Maria Hill. Pym mówi, że według ustaleń atak na Helicarrier nie miał nic wspólnego z kradzieżą kostiumu Ant-Mana. Według obecnej teorii, winny jest ktoś z pracowników S.H.I.E.L.D.. Carson zastanawia się, dlaczego mu to mówią. Hill chce, żeby po wyzdrowieniu Mitch zajął się tą sprawą. Pym mówi, że to on miał zostać wybrany jako nowy Ant-Man i mają prototyp obecnego stroju, który ma mniejsze możliwości, ale po odbyciu treningu Carson będzie mógł go użyć do odzyskania gotowego modelu. Pomoże mu w tym urządzenie do wykrywania cząsteczek Pyma, których używa kostium. Mitch zgadza się podjąć misję.

 

Lancaster. Po dwóch godzinach Eric wie już, że w mniejszej postaci wciąż posiada swoją normalną siłę i że silniki w odnóżach są pomocne. Nagle słyszy awanturę u sąsiadów i postanawia interweniować. Z trudem, ale udaje mu się wylądować na ramieniu mężczyzny, który bije swoją żonę. Uderza go pięścią w kark, ale w rezultacie przebija mu skórę i żyłę, po czym zostaje zmyty przez strugę krwi. Kobieta wzywa sanitariuszy, którzy mówią, że jej mężowi nic nie będzie. Ant-Man tymczasem zmywa z siebie krew pod kranem. Wraca do pokoju i powiększa się, zadowolony, że woda nie zwiększa rozmiarów wraz z nim, więc w efekcie jest suchy. Następnie idzie do pokoju, w którym śpi Veronica. Wyżala jej się, że jego najlepszy przyjaciel nie żyje, Helicarrier został zniszczony, więc jego życie wywróciło się do góry nogami. Veronica czuje to samo i siada obok niego.

 

Dwa dni później obywa się pogrzeb Chrisa. Następnego dnia, Eric znajduje przy grobie Veronicę, która chciała tu przyjść jeszcze raz przed wyjazdem. Mówi, że mają jeszcze miesiąc wolnego, zanim Helicarrier znów zostanie uruchomiony, więc pojedzie do rodziców, ponieważ nic ją tu nie trzyma. O’Grady myślał, że może coś między nimi będzie i całuje ją. Zaczynają ściągać z siebie ubranie, ale Veronica patrzy na grób Chrisa i każe Ericowi zejść z siebie. Mówi, że nie ma zamiaru tego robić i odchodzi.

 

Teraz... Eric, zmniejszony, siedzi w łazience i ogląda Beth biorącą prysznic. Dzwonek do drzwi przerywa jego zabawę. Z korytarza słychać głos agenta S.H.I.E.L.D., który każe otworzyć drzwi, albo je wyważy. Eric rozpoznaje głos Mitcha Carsona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #3 Irredeemable Ant-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.