Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #22

Uncanny Avengers #22

Uncanny Avengers #22

"Avenge the Earth" - Finale

Postacie
Zapowiedź

To właśnie to! Ostatni rozdział historii, która zaczęła się w Wymiarze Z!
• Powstała całkowita jedność, ale czy nie za późno?
• Przenaczenie siedmiu głównych osi czasu wyznaczone!
• Zemsta Kanga na Uncanny Avengers ujawniona!

Streszczenie

Podczas, gdy w Nowym Jorku Avengers walczą z Chronos Corps, na orbicie Kanga atakuje Thor, Zdobywca jednak, wzmocniony energią Exitara, szybko go powala i rzuca w kierunku planety. Tymczasem do Celestianina zbliżają się Havok i Sunfire, a widząc, co się dzieje, domyślają się, że Kang ich zdradził. Alex uznaje, że jedyną szansą na jego pokonanie jest zabsorbowani reszty energii kosmicznego bóstwa i z zaskoczenia odrzuca łotra wystrzałem plazmy. Razem z Shiro zaczynają absorbować energię, wtedy jednak Kang wraca i energetycznym ostrzem przebija ciało Sunfire'a, doprowadzając do jego eksplozji – która jest tak potężna, że Alex nie jest w stanie jej przyswoić, a jego lewe ramię i część jego twarzy zostają dotkliwie poparzone. Gdy jednak zamierza kontynuować walkę, Kang przypomina mu o jego córce.

Na Ziemi tymczasem Chronos Corps zaczyna zdobywać przewagę nad zebranymi herosami, wyjaśniając, że przez machinacje Kanga ich przyszłości zostały wymazane z istnienia, nie mają więc wyboru i muszą mu służyć. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Immortus i jego Infinity Watch, którzy dołączają do Avengers.

Na orbicie Havok domyśla się, że Kang będzie wykorzystywał Katie jako kartę przetargową, dopóki nie będzie za późno, by go powstrzymać, i atakuje. Wykorzystując energie Exitara zaczyna walczyć z łotrem, ten jednak szybko zyskuje przewagę, stwierdzając, że dzięki jego wierze w dobro ludzi łatwo było nim manipulować tak, by zdobywca mógł osiągnąć swój cel. Wtedy jednak do walki wraca Sunfire – pozbawiony ciała, teraz istniejący jako byt energetyczny i naładowany energią Celestianina. Stwierdza, że nie da się manipulować ani Kangowi, ani jego dzieciom i wystrzeliwuje salwę w kierunku Arki Bliźniąt, niszcząc ją chwilę po tym, jak opuścił ją Wolverine. Następnie obaj mutanci powalają Kanga, ten jednak, odgrażając się, że zapłacą mu za to, teleportuje siebie i Chronos Corps – poza Ahabem, który pozostaje w ukryciu.

Wyczuwając, że esencja Exitara trafiła do White Hot Roomu, Sentry postanawia zabrać jego ciało z daleka od Ziemi, ostrzegając jednak, że Celestianie będą chcieli się zemścić. Rogue wraca tymczasem na powierzchnię, a Wanda pomaga jej pozbyć się mocy i osobowości innych. Coś jednak idzie nie tak, okazuje się bowiem, że Wonder Man pozostał w jej umyśle. Po chwili zaś na miejscu zjawiają się Havok i Sunfire, a widząc "przyszłego" męża, Wasp rzuca się ku niemu. Pyta o córkę, cisza Alexa jest jednak wystarczającą odpowiedzią.

Tymczasem, gdzieś na Saharze, z wraku Arki wyłaniają się Daken i Grim Reaper, niosąc ciała Bliźniąt i stwierdzając, że jeśli dziś nie udało im się zabić ludzkości, zawsze mogą to zrobić jutro.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22 Uncanny Avengers #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.