Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #24

Thor: God of Thunder #24

Thor: God of Thunder #24

"The Last Days of Midgard" Aftermath

Postacie
Zapowiedź

• Walka Thora z ROXXON ma kolosalne skutki dla całego Asgardu. A także dla.. Jane Foster?
• Tymczasem w dalekiej przyszłości, cóż za siła sprawiła, że przeznaczenie Galactusa znalazło się w rękach King Thora? 

Streszczenie

Dario Agger zwołuje konferencję prasową niedaleko zniszczonego Broxton. Mówi, że to miasto rozwijało się, póki w okolicy nie pojawił się Asgard. Bogowie sprowadzili do miasta wszelkie nieszczęścia i doprowadzili miasto do ruiny. Agger ma nadzieję, że Asgard jak naszybciej opuści Ziemię.

Tymczasem Roz Solomon leci swym samochodem w kierunku Asgardu, rozmawiając jednocześnie z She-Hulk, której udało się odrzucić oskarżenia Roxxon wobec Thora. Jennifer nie jest jednak pewna, czy Asgard zdoła szybko naprawić swoją reputację po trwającej konferencji Dario Aggera. Roz kończy rozmowę, gdy parkuje swój pojazd i pyta Heimdalla, gdzie znajdzie Thora. 

W tym samym czasie, Thor czeka na Freyję, która odbywa spotkanie z resztą przedstawicieli Ligą Światów. Kobieta informuje go, że nie zmienią decyzji i będą musieli opuścić Ziemię, zwłaszcza teraz, gdy Malekith i jego sprzymierzeńcy zaczynają destabliozować sytację w uniwersum. Kobieta, wie, że nie podoba mu się ta decyzja, ale nie może jej się sprzeciwić.

Agentka Roz Solomon odnajduje Thora, który patrzy na ruiny Broxton i informuje ją o podjętej decyzji. Kobieta widzi jego cierpienia i daje mu pewien pomysł.

Później. Thor w towarzystwie innych bogów schodzi na ziemię, gdzie zaczynają pomagać mieszkańcom Broxton. Bóg piorunów odnajduje wśród tłumu Jane Foster i jej również mówi o tym, że Asgard opuszcza Ziemię. Kobieta pyta, czy on również odleci. Thor stwierdza, że nie, ale miał nadzieję, że ona będzie towarzyszyła bogom. Jane jest zaskoczona, ale Odinson wyjaśnia jej, że Ziemi przydałby się jakiś ambasador w Lidze Światów i nie ma lepszego kandydata do tej pracy, niż ona. Foster nie jest pewna co zrobić - jest chora. Thor zapewnia ją, że zostanie jej udzielona wszelka pomoc, jakiej sobie zażyczy. 

Dario Agger kończy swoją koferencję prasową i tuż przed wejściem do auta, zostaje uderzony pięścią w twarz przez agentkę Roz Solomon. Udaje mu się opanować swój gniew i zapewnia ją, że ją pozwie. Kobieta odchodząc stwierdza, że to świetny pomysł - szkoda jedynie, że zamordował wszystkich swoich prawników.

Tymczasem Freyja szuka wśród Asgardian Thora, gdy jednak nigdzie nie może go odnaleźć, postanawia nie przedłużać momentu pożegnania. Swe słowa kieruje do wszystkich mieszkańców miasta, którym w podziękowaniu za gościnność wręcza część skarbów Asgardu, nigdy nie wysychające źródło i wiecznie kwitnące drzewo. Po chwili na miejscu zjawia się również Thor, który na swych rękach przynosi jedną z budowli z Asgardu. Wie, że jego działania zabrały ludziom Broxton, więc on oferuje im nowy dom.

Później. Asgard opuszcza orbitę ziemską, a w jednej z jego sal rozmawiają ze sobą Freya i Jane Foster. Mają wiele wspólnej pracy do wykonanania.

Wyspa Roxxon. Dario Agger mówi Ulikowi, że jest znudzony. Chce zniszczyć Ziemię, ale nie wie, co będzie robił później. Gdy trolli wspomina mu o Dziewięciu Światach, zaciekawiony prosi o więcej informacji.

Daleka przyszłość, Nowy Midgard. Boginie gromu informują Thora, że wydrążyły nową rzekę. Odinson chce, by nazwały ją Roz. Kobiety nie mają pojęcia, co te słowa - Roz, Jane, Steve - oznaczają. Thor nie jednak czasu na rozmowę - mają cały świat do odrodzenia.

Epilog. Planeta znana kiedyś jako Mars. Galactus musi pogodzić się ze swoją porażką i zadowolić inną planetą. Gdy aktywuje swój sprzęt, ze szczelin jego pancerza wynurza się siła znana jako All-Black the Necrosword. Tak oto rodzi się Rzeźnik Światów.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24 Thor: God of Thunder #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.