Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #6

Original Sin #6

Original Sin #6

"Open Your Eye"

Postacie
Zapowiedź

Kto pociągnął za spust?

Cytat

Nick Fury: "I wanted you each to see what I've been doing all these years, yes. I wanted you to follow my trail. But not so you could stop me. So you could replace me."

Streszczenie

Na pokładzie łodzi rybackiej pośrodku oceanu Exterminatrix stwierdza, że nie powinni byli wracać na Ziemię, lecz ukryć się w jednym z domków jej ojca rozsypanych po Układzie Słonecznym. Doctor Midas jednak jej nie słucha i, "zapłaciwszy" kapitanowi, zmieniając go w złoto ujawnia, że pod powierzchnią morza ukryty jest jeden z jego statków kosmicznych. Przyznaje jednak, że nie powinni wracać na Ziemię – wpierw powinni byli wykraść Watcherowi całą jego moc.

Na stacji kosmicznej Nicka Fury'ego Ant-Man pyta, skąd mogą wiedzieć, że rozmawiają z prawdziwym Furym, ten więc oświadcza, że nie tworzy LMD na wzór swojego obecnego stanu. Gdy Black Panther ponawia pytanie o śmierć Watchera i fakt, że odnaleziono w jego ciele jedną z gamma-kul Nicka, ten przyznaje, że on i Uatu nie byli najlepszymi przyjaciółmi. Wyjaśnia, że nie tak dawno temu Infinity Formula, która utrzymywała go w pełni sił, w końcu się wyczerpała, a on od tamtej pory każdego ranka budził się coraz starszy. Jednego z tych ranków padł na ziemię, wymiotując krwią, wiedząc, co to znaczy – widząc jednak zjawiającego się w jego kabinie Watchera odmówił przyjęcia tego do wiadomości, stwierdzając, że nadal musi uratować świat. Doctor Strange pyta, czy zebrał ich, by przed śmiercią wyjawić im swoje grzechy, ten jednak zaprzecza – wybrał ich wszystkich, poza Rocket Raccoonem, i wysłał ich swoim własnym tropem nie po to, by go powstrzymali, lecz po to, by jeden z nich go zastąpił.

W Avengers Tower Iron Man odkrywa, że ciało Nicka Fury'ego w istocie jest jedynie zaawansowaną LMD, gdy jednak zaczyna badać maszynę, ta uruchamia proces autodestrukcji. Przed eksplozją wysyła jednak sygnał, który Tony namierza. Słysząc, że ich celem jest przestrzeń kosmiczna, Captain America każe zebrać zespół.

Gdy na stacji kosmicznej rozlega się alarm, Nick domyśla się, że ciało jego LMD eksplodowało. Uznając, że nie ma czasu, poraża Bucky'ego i odbiera mu oko Watchera. Gdy jego LMD otaczają herosów, Fury oświadcza, że nadal musi chronić Ziemię i udaje się do laboratorium, wyrażając nadzieję, że przynajmniej jeden z nich zrozumie jego punkt widzenia. Black Panther atakuje jednak roboty, a po chwili reszta herosów idzie jego śladem, Fury prosi więc LMD, żeby nie skrzywdziły bohaterów i zamyka się w laboratorium. Tam żąda, by uwięziony Orb wyjaśnił, jak otworzył oko, ten jednak stwierdza jedynie, że oko go "lubi". Nick przyznaje więc, że ich pierwotny właściciel nigdy za nim nie przepadał, nie widzi jednak powodu, by jego sekrety umarły razem z nim.

Powaliwszy LMD, zebrani herosi próbują otworzyć drzwi dzielące ich od Fury'ego, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Avengers. Powalając kolejne LMD, Captain America żąda widzenia się z prawdziwym Furym i stwierdza, że ma dość sekretów, Nick staje więc przeciw niemu, w zaawansowanej technicznie zbroi, z cybernetycznym okiem i z oboma oczami Watchera w ręce, oświadczając, że w istocie nadszedł czas na ujawnienie wszystkich tajemnic.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6 Original Sin #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.