Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #5

Original Sin #5

Original Sin #5

"The Secret History of Colonel Nicholas J. Fury"

Postacie
Zapowiedź

• Poznaj historię Unseen!
• Czym jest Pierwszy Grzech?

Cytat

Howard Stark: "Tell me, colonel Nicholas J. Fury of Hell's Kitchen, New York... Just how much do you love your planet?"

Streszczenie

Rok 1958. Nick Fury, agent wywiadu wojskowego USA, dociera na czele oddziału żołnierzy do miasteczka w Kansas, gdzie odkrywa portal, przez który wysypują się najeźdźcy z kosmosu. Agresorzy w kilka chwil radzą sobie z oddziałem, gdy jednak Nick przygotowuje się na śmierć, przez portal przelatuje mężczyzna używający plecaka odrzutowego i uzbrojony w miotacz. Zabija kosmitów, postrzelony jednak wpada na jednego z nadal żywych przeciwników. Fury dopada do niego, odkrywa jednak, że mężczyzna został przebity gigantycznym ostrzem. Gdy po drugiej stronie portalu świat najeźdźców zostaje pochłonięty przez płomienie z bomby umieszczonej tam przez tajemniczego mężczyznę, ten ostatkiem sił pyta, czy było to warte. Chwilę po śmierci na miejscu zjawia się Howard Stark, z zaskoczeniem odkrywając, że jego kompan zginął. Fury każe więc mu wyjaśnić, co się dzieje.

Jakiś czas później. Howard i Nick docierają do tajnej bazy w Górach Skalistych, gdzie Stark wyjaśnia, że Woodrow McCord był człowiekiem stojącym na straży planety – nie odpowiadał przed żadnym państwem ani organizacją, a jego jedynym zadaniem było chronienie Ziemi przed zakusami obcych – z pomocą sponsorów i inżynierów takich jak Stark. A choć Woodrow zginął, zawsze musi istnieć ktoś, kto będzie kontynuował jego misję. Pyta Fury'ego, jak bardzo kocha swój świat, ten więc odpowiada pytaniem – czy rakieta znajdująca się w hangarze naprawdę lata.

Fury wyjaśnia, że przyjął "posadę" bez chwili wahania, uznając, że będzie ona tym samym, co robił wcześniej – jedynie na znacznie większą skalę. Podczas tygodnia roboczego pracował dla CIA, w weekendy jednak eliminował kosmitów, podziemne potwory i bóstwa z innych wymiarów, które planowały inwazję na Ziemię. Po jakimś czasie został mianowany dyrektorem S.H.I.E.L.D., nie wspomniał jednak nikomu w agencji o swojej "drugiej posadzie" – ufał tylko samemu sobie i LMD stworzonym na swoje podobieństwo. Informacje zebrane przez S.H.I.E.L.D. pomogły mu w ulepszeniu jego własnego ekwipunku – zaczął na przykład używać naboi zbudowanych w oparciu na projekcie Bomby Gamma Bruce'a Bannera. Z czasem na świecie zaczęło pojawiać się coraz więcej superherosów, nie znaczyło to jednak, że stanie się on bezużyteczny – nadal trzeba było dokonać czynów, na które bohaterowie by się nie zgodzili. Pozostał więc człowiekiem na straży – nieznanym, nienazwanym i niewidocznym.

Teraz. Wysłuchujący tego bohaterowie mają setki pytań, Orb zauważa jednak, że Fury nie powiedział im wszystkiego. Nagle jednak pada, przeszyty paroksyzmem bólu, Nick każe więc swoim LMD zabrać go do laboratorium, stwierdzając, że to, co skradł Watcherowi, nadal go przemienia. Black Panther pyta, co stało się z Uatu, Fury odpiera więc, że zmarł on – a teraz kolej na niego samego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #5 Original Sin #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.