Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #22

Captain America vol. 7 #22

Postacie
Zapowiedź

• To właśnie to! Finał historii, która rozpoczęła się w wymiarze Z!
• Tuż po wstrząsających wydarzeniach z poprzedniego numeru, jak Steve Rogers może przetrwać w sytuacji w której się znalazł?
• Dwóch starych wrogów kontynuuje swój plan! Powitajcie Arnima Zolę i Red Skulla!
• Twarz z przeszłości prześladuje Steve'a. Czy Avengers potrafią zapewnić mu bezpeczeństwo?

Streszczenie

W Central Parku nagle otwiera się międzywymiarowy portal, przez który wypada armia potworów Zoli. Za nimi na miejscu zjawia się opancerzona postać, która kieruje się wskazaniami komputera do swego celu.

W Avengers Mansion Steve Rogers ogląda talk-show skupiający się na ostatnich wydarzeniach w Nrosvekistanie, Nick Fury i Maria Hill sugerują jednak, by tego nie robił. Dyrektor ujawnia, że odnaleźli tarczę Capa, nadal jest ona jednak silnie radioaktywna po zniszczeniu generatorów Gungrira. Gdy jednak Steve pyta o helicarrier, Maria ujawnia, że został on zabrany z powrotem do bazy na Saharze, gdzie trwają naprawy. Gdy Rogers protestuje, Nick odpiera, że potrzebują czegoś takiego na wypadek, gdyby ponownie zostali zaatakowani przez Celestian, a superherosi polegli.

Gdzie indziej w mieście Sam Wilson budzi się na kacu, a po chwili przypomina sobie poprzednią noc, gdy Jet Black przekonała go do opróżnienia butelki wina – a która teraz budzi się u jego boku. Gdy Falcon stwierdza, że nie powinni byli tego robić, kobieta stwierdza, że naprawdę go lubi i że dopiero uczy się życia z innymi ludźmi. Całuje go, wtedy jednak widzi przez okno zjawiającą się w mieście fortecę Zemo.

Arnim tymczasem kontaktuje się z Red Skullem, zapewniając, że jego armie zajmą superherosów i pyta, czy łotr przygotował wszystko w Genoshy. Dowiaduje się też, że Iron Nail wyłączył Captaina Americę z akcji.

W Avengers Mansion Steve ogląda relację z Central Parku, rozpoznając agresorów. Tymczasem w laboratorium Stark dochodzi do wniosku, że muszą zabrać Rogersa do Avengers Tower, gdzie najwyższej jakości komputery powinny być w stanie wykryć resztki Serum Super-Żołnierza w jego organizmie, Thor jednak przypomina, że Cap chce pozostać w rezydencji. Nagle rozlega się alarm, a herosi zostają poinformowani o ataku. Właśnie przybyły Steve wyjaśnia, że są to potwory Zoli, a po chwili czujniki w budynku informują o opancerzonym intruzie. Hulk, Iron Man i Thor ruszają więc do walki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22 Captain America vol. 7 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.