Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #4

Deadpool: Draculas Gauntlet #4

Postacie
Zapowiedź

•  Widzieliście jak Deadpool ożenił się z królową Shiklah, teraz zobaczie jak wyglądało ich pierwsze spotkanie i romans!
•  Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
•  Kiedy Dracula zatrudnia Deadpoola do przetransportowania wartościowej przeszyłki, nie ma pojęcia w co się pakuje. Gościnnie Blade, M.O.D.O.K., Hydra Bob, Werewolf by Night, i jeszcze więcej postaci w szalonej podróży Deadpoola po całym świecie... i prosto do serca najemnika

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #7-8 – przyp. S_O]

Na pokładzie łodzi podwodnej Hydry przechwyconej przez AIM Deadpoola, Shiklah i Boba odnajduje jeden z agentów, na którego jednak nie działa sukkubowy czar Shiklah. Jak najbardziej działa jednak kopnięcie i wysysający energię życiową pocałunek. Gdy Wade stwierdza, że nie musiała go zabijać w taki sposób, Shiklah stwierdza, że jest zazdrosny i sugeruje, by pogadał trochę z przyjacielem, podczas gdy ona zajmie się siłami przeciwnika. Z Bugiem u boku, sukkub powala kolejne fale agentów AIM, a gdy zostaje przeciw niej wysłany LALF [Libido-Less Artificial Life Form – przyp. S_O], przybiera swoją potworną formę i atakuje. Deadpool tymczasem opisuje Bobowi, jak on i Shiklah się poznali i jakie przygody razem przeżyli, agent Hydry zauważa więc, że brzmi on tak, jakby się zakochał. Po chwili odnajdują Shiklah na górze ciał, posilającą się ich duszami. Gdy jednak stwierdza, że w końcu odzyskuje pełnię sił, zostaje sparaliżowana przez atak MODOKa, który zamierza przeprowadzić na niej badania. Niewiele robiąc sobie z kul wystrzelonych w jego stronę przez Wade'a, zaczyna zabierać ją z powrotem na swój statek, wtedy jednak Wade rzuca wzdłuż wiązki ściągającej – będącej też pomostem między dwoma pojazdami – granat. Gdy następuje eksplozja, wszyscy zaczynają opadać – poza MODOKiem, którego "fotel" jest w stanie latać. Po chwili jednak kontrolę nad nim przejmuje Deadpool, razem z Shiklah i trzymającym się skraju Bobem obniżając się na bezpieczną wysokość. Agent jednak traci uchwyt i zaczyna spadać, łamiąc nogi. Wade nie zamierza patrzeć, jak jego przyjaciel cierpi i ogłusza go.

Gdzie indziej sługi Draculi, który stwierdził, że Deadpool miał swoją szansę na wypełnienie misji, przygotowują do akcji swego agenta. Założywszy mu na szyję magiczną obrożę, wysyłają przeciw najemnikowi Werewolfa by Night.

Do kliniki weterynaryjnej gdzieś w Wielkiej Brytanii wpada Deadpool z Bobem na rękach, tłumacząc, że jego "pies" zjadł coś, co przemieniło go w człowieka ze złamanymi nogami. Upewniwszy się, że otrzyma on stosowną opiekę, Wade zaczyna spacerować z Shiklah w świetle Księżyca, gdy nagle zostają zaatakowani przez Werewolfa by Night. Podczas, gdy sukkub pędzi do pobliskiego zamczyska, by odnaleźć coś srebrnego, Deadpool wdaje się w walkę z wilkołakiem. Po chwili jednak stwór, z rękami we krwi Wade'a, dogania Shiklah. Ta zauważa kontrolującą go magiczną obrożę i próbuje przybrać swoją potworną formę, Werewolf powala ją jednak, nim zdąży ona to zrobić. Wtedy jednak do akcji wraca Deadpool, odziany w zbroję rycerską. Gdy on odwraca uwagę Wilkołaka, Shiklah promieniem energii niszczy obrożę. Odzyskawszy kontrolę nad swoim ciałem, Russel wyjaśnia, że został wysłany przez Draculę, by zabrać do niego jego brankę, dodając, że król wampirów jest niezadowolony z sytuacji – a zwłaszcza z tego, że bracia Shiklah nadal żyją.

W Nowym Jorku Dracula, wściekły, odkrywa, że Anjad i Baqir wdali się w bójkę na jego trumnie, gdy chciał uciąć sobie drzemkę. Wzywa więc swój zespół do zadań specjalnych – nową Frightful Four w składzie: Potwór Frankensteina, N'Kantu, Living Mummy, międzygwiezdny najemnik z rasy Brood, Xzax, oraz jego tajna broń, Marcus – centaur, który został ugryziony przez wilkołaka i stał się nosicielem kosmicznego symbiotu: wojownik bez słabych punktów (poza swoją cukrzycą).

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.