Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #16

X-Men vol. 3 #16

X-Men vol. 3 #16

"Bloodline" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Przyszlość nadeszła i żąda powrotu jej syna ... Shogo!
• Ale czy Jubilee i X-Men pozwolą zabrać ich małego berbecia?
• Uwaga na spoiler: Jasne, że nie!

Streszczenie

W ambulatorium Instytutu Jean Grey Primal i Sprite budzą się, a po chwili do pomieszczenia zagląda Hellion, wręczając im ich kostiumy i zapraszając na odprawę, pokrótce wyjaśniając, że Future – łotr, który ich zaatakował – porwał Jubilee. Tymczasem Storm kontaktuje się z Sabrą, prosząc, by znalazła cokolwiek na temat Future'a, a Rachel wyciąga od Kymery wszelkie informacje, które mogą się im przydać. Psylocke tymczasem wyjaśnia uczniom, że będą oni stanowili ostatnią linię obrony, jeśli grupa uderzeniowa polegnie, a Beast zajmuje się Shogo. Po jakimś czasie będąca w kontakcie z Sabrą Pixie informuje Ororo, że odkryli kilka z kryjówek przeciwnika, najbliższa z których znajduje się w górach Adirondack.

Tam tymczasem Future przemawia do uwięzionej Jubilee, wyjaśniając, że nie pragnie wojny z X-Men, chce jedynie wymienić Jubilee za swojego syna. Jest pewien, że mutanci się na to zgodzą, zważywszy, że Shogo nie jest jednym z nich, dziewczyna zaprzecza jednak, zapewniając, że jej przyjaciele nie rozdzielą jej z Shogo. Wyłączając interkom, Future pyta, czy zabezpieczenia są uruchomione, a gdy jego ludzie zauważają, że "Bloodline", jak nazywa się system, nie był testowany, łotr stwierdza, że nie mają na to czasu, po czym wręcza im próbkę swojej krwi, potrzebnej do uruchomienia systemu.

X-Men tymczasem zbliżają się do wskazanego przez Pixie miejsca, M zostaje więc wysłana na przeszpiegi. Gdy unosi się jednak nad lasem, wyczuwa jakąś świadomość, a po chwili zostaje schwytana przez ruchome pnącza i z pełną siłą rzucona o ziemię. Kymera rozpoznaje to i wyjaśnia, że gdy w jej linii czasowej infiltrowali inną kryjówkę Future'a, znaleźli prototyp systemu bezpieczeństwa wykorzystującego okoliczne ekosystemy – "Bloodline". Stwierdza, że muszą sprowadzić na miejsce Shogo, nieprzekonana Storm wzywa więc Beasta. Rachel tymczasem wysyła Psylocke i jej grupę uderzeniową – złożoną z Anole'a, Helliona i Rockslide'a – do lasu, by zebrać więcej informacji. Tam zostają zaatakowani przez ludzi Future'a, szybko jednak sobie z nimi radzą. Betsy zatrzymuje jednak uczniów, wyczuwając świadomość systemu.

Future tymczasem wysyła swoje ultimatum do Storm, pewien, że będzie ona rozważna i zgodzi się na wymianę, ta jednak odrzuca ofertę. Wściekły, Future krzyczy, że mutanci nie mają przeciw niemu szans, Jubilee stwierdza jednak, biorąc pod uwagę jego ton, że już go pokonali.

Storm tymczasem wysyła córkę naprzeciw zbliżającym się Beastowi i Shogo, prosząc, by nie zbliżała się do kryjówki Future'a. Zostając na osobności, Kymera stwierdza jednak, że to nie matka zostanie dziś bohaterem.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16 X-Men vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.