Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #6

Wolverine & the X-Men vol. 2 #6

Wolverine & the X-Men vol. 2 #6

"Tomorrow Never Learns" - chapter 6: "Fate Far Worse"

Postacie
Zapowiedź

• The Phoenix Corporation vs. the X-Men, a ich przyszłość wisi na włosku!

Streszczenie

Przyszłość. Na terenie dawnego Instytutu Jean Grey Idie atakuje Quentina, wytykając mu, że znowu ukrywał przed nią prawdę, ten więc wyjaśnia, że jego wersja z przyszłości wysłała Younge'a przeciwko Evanowi. Gdy dziewczyna zauważa, że "przyszły" Quentin należy do X-Men i że nie ma to sensu, Younge przypomina, że przyszłość ciągle się zmienia.

W teraźniejszości tymczasem Storm i uczniowie obserwują ciało Faithful Johna, szarpane konwulsjami – jak się okazuje, próbuje on  przejąć kontrolę nad więźniami the World i wysłać ich na poszukiwania Evana. Gdy jednak ruszają oni do walki z chłopakiem, okazuje się, że jest to tylko iluzja stworzona przez Fantomexa – który specjalnie pozwolił Johnowi "przejrzeć" tę, którą stworzył podczas ich walki, by wmówić mu, że ta umiejętność jest nadal osłabiona.

W przyszłości młodzi X-Men w końcu stają przed Quentinem-Phoenixem, który zabawia się ze starym Wolverinem. Wyjaśnia on, że gdy Evan zaczął wątpić w nauki Logana i ruszył własną drogą, X-Men zwrócili się przeciw niemu i koniec końców wysłali przeciw niemu Quentina. Między nimi stanęła jednak Idie, którą nowy Apocalypse uczynił swoim Jeźdźcem, Śmiercią. Wiedząc, że po jego śmierci dziewczyna sama stanie się Apocalypsem, Quire, z pomocą Celebry, uwięził Evana w wirtualnej rzeczywistości. Czyniąc to, w końcu stał się szanowanym członkiem X-Men, wtedy jednak spotkał swoją wersję z przeszłości i zrozumiał, ile stracił. Co więcej, zobaczył wydarzenia, które jeszcze się nie wydarzyły i wiedział, że nie może ich powstrzymać. Młody Quentin protestuje, nie wierząc, że jego starsza wersja zaplanowała to wszystko, by dać mu nauczkę, ten więc odpiera, że próbował go ostrzec przed tym, co go czeka, teraz jednak musi mu to pokazać. Ogłasza, że jego młodsza wersja musi przerwać cykl – inaczej to Phoenix to zrobi. Wysyła w jego kierunku wiązkę ognia, chłopaka ratuje więc przed nią Logan – Edan Younge jednak zostaje przez nią spopielony. Wolverine stwierdza, że nadal żyją tylko dlatego, że część Phoenixa chce zostać powstrzymana, a gdy Idie próbuje przemówić mu do rozsądku, ten chwyta ją, Logan rzuca się więc na niego. Chuckles tymczasem przynosi młodemu Quentinowi Phoenix Blade, ten więc przykłada sobie ostrze do piersi, zastanawiając się, co się stanie, jeśli go użyje. Jego starsza wersja rzuca się go rozbroić, a wtedy Wolverine przebija go swymi pazurami. To doprowadza Phoenixa do furii, nagle jednak Idie teleportuje się przed nim za pomocą Bamfa i wbija Phoenix Blade w jego pierś.

The World. Uwięziony w celi Faithful John stwierdza, że prędzej, czy później im zbiegnie, Fantomex przypomina więc, że to on kontroluje upływ czasu w tym miejscu, po czym zostawia go sam na sam z Doopem.

Podczas rady pedagogicznej Storm przyznaje, że ich uczniowie udowodnili, że potrafią sobie poradzić z zagrożeniami nie gorzej, niż ich poprzednicy, zauważa jednak, że choć całe to wydarzenie nie odcisnęło piętna na Evanie, Idie nie pojawiła się na żadnej ze swoich lekcji. Anole tymczasem ujawnia, że po śmierci Edana Younge'a nową głową Phoenix Corporation został mianowany Quentin Quire, który w tym momencie wsiada do śmigłowca należącego do korporacji i opuszcza Instytut.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6 Wolverine & the X-Men vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.