Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #31

Deadpool vol. 3 #31

Deadpool vol. 3 #31

"My Robot Buddy"

Postacie
Zapowiedź

• Preston odkrywa sekret z przeszłości Deadpoola, którym trzeba się natychmiast zająć!
• Ale Deadpool i Dazzler nadal walczą z siłami Draculi!

Streszczenie

Winnetka w stanie Illinois. Joshua Utler odnajduje Preston rozmawiającą z jego córką, a dowiedziawszy się, że jest ona agentką S.H.I.E.L.D., stwierdza, że służby porządkowe kontaktują się z nim tylko wtedy, gdy chodzi o jego brata i zapewnia, że zerwał z nim kontakty i nie wie niczego, co mogłoby jej pomóc. Zaproszona do środka i poczęstowana wodą Preston wyjaśnia więc, że choć S.H.I.E.L.D. było do niedawna zainteresowane Bartolem Utlerem, ona zajmują się sprawą pewnej zaginionej osoby. Słysząc to, Joshua wyprasza ją, każąc wrócić z nakazem, agentka sięga więc "przypadkiem" po szklankę Eleanor i upija z niej, potajemnie pobierając próbkę DNA i wychodząc. Gdy po Emily nie ma już śladu, Utler każe córce się spakować.

W Nowym Jorku Deadpool odrzuca połączenie od Preston, torturując schwytanego wampira i wyciągając od niego adres kolejnego gniazda krwiopijców, którym jakimś czas później zajmuje się razem z Dazzler. Gdzie indziej kolejna grupa wampirów kontaktuje się z Reginaldem, chcąc wiedzieć, co Dracula zamierza z tym zrobić, tam jednak również zjawia się Wade, wybijając potwory i dziękując podwładnemu Draculi za okazję, by się zabawić.

W Winnetce Joshua Utler stwierdza, że dopóki nie dowiedzą się, czego naprawdę chce S.H.I.E.L.D., woli ukryć córkę w bezpiecznym miejscu, na to jest jednak zbyt późno, do ich domu wpada bowiem oddział agentów ULTIMATUM, których celem jest córka Deadpoola. Nagle jednak przez ścianę przebija się dłoń Preston, która przeciąga przez dziurę schwytanego agenta – a w każdym razie jego większość – po czym wpada do środka, wybijając resztę oddziału i pozwalając Joshui i Ellie na ucieczkę. Gdy terroryści znajdujący się na zewnątrz zaczynają ostrzeliwać budynek, Emily wpada do łazienki, po czym ciska na zewnątrz wanną, miażdżąc jednego z agentów. Gdy pozostali wysyłają w stronę budynku rakiety, Preston, ukryta w wannie, ujawnia się i zabija ich, zostaje jednak zestrzelona przez snajpera.

W Nowym Jorku Deadpool otrzymuje od Preston SMSa z opisem wydarzeń z Winnetki, wysłanego w momencie, w którym agentka została postrzelona, i pędzi w poszukiwaniu pomocy, zostawiając Dazzler na pastwę wampirów. Budynek Baxtera jest jednak zamknięty, Strange'a nie ma w jego Sanctum Sanctorum, a ochroniarze Starka nie wpuszczają go do Avengers Tower, Wade pędzi więc do Avengers Mansion. Ostatkiem sił dociera do drzwi, w których staje Thor. Wspominając, jak najemnik nadużył ich gościnności i urządzeń sanitarnych ostatnim razem, gdy zjawił się na miejscu, bóg gromów każe mu znikać, a choć Wilson jest gotów go zaatakować, głos w jego głowie radzi mu, by spróbował czegoś innego, ten więc błaga go o pomoc w dostaniu się do Chicago, tłumacząc, że chodzi o życie małej dziewczynki. Thor zgadza się, nie zamierza jednak marnować dla niego czaru otwierającego portal i zamiast tego wysyła do Illinois swój młot z przywiązanym do niego Deadpoolem. Na miejscu Wade ląduje na szczycie Willis Tower, zapewniając córkę, że ją uratuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #31 Deadpool vol. 3 #31 Deadpool vol. 3 #31 Deadpool vol. 3 #31 Deadpool vol. 3 #31 Deadpool vol. 3 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.