Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #3

Deadpool: Draculas Gauntlet #3

Postacie
Zapowiedź

•  Widzieliście jak Deadpool ożenił się z królową Shiklah, teraz zobaczie jak wyglądało ich pierwsze spotkanie i romans!
•  Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
•  Kiedy Dracula zatrudnia Deadpoola do przetransportowania wartościowej przeszyłki, nie ma pojęcia w co się pakuje. Gościnnie Blade, M.O.D.O.K., Hydra Bob, Werewolf by Night, i jeszcze więcej postaci w szalonej podróży Deadpoola po całym świecie... i prosto do serca najemnika

Cytat

Deadpool: "Wow, you like dead stuff as much as me. If you like Mexican as much as me I'm in trouble."
Shiklah: "I feasted on some Incas once, and didn't care for it."

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #5-6 – przyp. S_O]

W pociągu pędzącym przez Europę Shiklah, w swojej potwornej formie, rzuca się na Blade'a, Deadpool próbuje ją więc odciągnąć od łowcy wampirów, nim ta go pożre. Wracając do ludzkiego wyglądu, sukkub zapewnia, że nie zamierzała tego zrobić, wtedy jednak Brooks kontratakuje, w końcu wyskakując z Wadem na zewnątrz wagonu. Obaj docierają na dach pociągu, gdzie kontynuują walkę, Blade próbuje też przekonać najemnika po porzucenia swej misji. Ten jednak zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą i że w gruncie rzeczy po tym, co ostatnio przeżył, uważa to zadanie za odpoczynek, łowca wampirów uderza go więc, przebijając się do wagonu osobowego. Deadpool ciska w niego jedną ze swych hulko-strzał wypełnionych materiałami wybuchowymi [patrz A+X #3 – przyp. S_O], eksplozja jednak wybija dziurę w ścianie. Podczas, gdy Wade chwyta jednego z pasażerów, Blade tnie swoim mieczem, gdy jednak ostrze wbija się w czaszkę Wade'a, łowca wampirów zostaje zatrzymany przez Shiklah, która używa na nim swego sukkubowego czaru zauroczenia. Ku jej zaskoczeniu, Deadpool wstaje i gratuluje jej pomysłu, po czym wysyła Blade'a do innego wagonu i odłącza ten, w którym się znajdują. Następnie ściąga i wyżyma swą maskę z krwi, prezentując swoją gojącą się ranę, a gdy Shiklah stwierdza, że jest przedziwny – choć przystojny – Wade dzwoni do swego znajomego z prośbą o zorganizowanie transportu. Bob, agent Hydry zapewnia więc, że przyjaciel może na niego liczyć.

Jakiś czas później. Deadpool i Shiklah zwiedzają Paryż, wykradając z wystawy parę katan. Następnie Sukkub zaciąga Wade'a do Katakumb, gdzie, w otoczeniu śmierci, zaczyna myśleć o tym, jak wspaniałe jest życie. Ujawnia, że jej lud jest praktycznie nieśmiertelny i że obserwują, jak ludzie starzeją się i umierają, podczas gdy oni pozostają tacy sami. Wade stwierdza, że on sam jest nie do zabicia, a wtedy Shiklah przyznaje, że jest wielką szkodą, że jest już przeznaczona innemu. Nadciągającą romantyczną scenę przerywa jednak pojawienie się duchów, które zostały zbudzone przez profanację ich grobów samą obecnością dwójki. Rzucają się na "turystów", a choć czary Shiklah utrzymują dusze na dystans, Deadpool nie ma tyle szczęścia i zostaje opętany przez rycerza-przywódcę dusz. Sukkub uwalnia więc swą pełną siłę i powala inne duchy, po czym, pocałunkiem, wygania rycerza z opętanego ciała. Gdy opada kurz, Wade pyta, co oni właściwie robią. Stwierdza, że w ostatnim czasie wiele stracił i nie zamierza pozwolić, by odebrano mu coś jeszcze, dlatego nie zamierza się przywiązywać i proponuje, by utrzymać resztę podróży w czysto biznesowej atmosferze. Przypomina, że ktoś na nią czeka w Nowym Jorku – gdzie bracia Shiklah, ku wielkiemu zdenerwowaniu Draculi, zorganizowali wieczór kawalerski, zapraszając do jego rezydencji potwory z Monster Metropolis.

Gdy Deadpool i Shiklah wychodzą na powierzchnię, zostają otoczeni przez siły Hydry i zabrani na pokład łodzi podwodnej, gdzie zostają wtrąceni do celi. Wade jest pewien, że to część planu Boba, Shiklah nie jest jednak co do tego przekonana. Gdy Bug przegryza kraty ich celi, oboje wychodzą na zewnątrz, gdzie po chwili trafiają na Boba – nie "ich" Boba jednak, ale Boba Oppenheima z księgowości. Deadpool zabija go, nim ten może wszcząć alarm, a wtedy na miejscu zjawia się właściwy Bob. Nim jednak Deadpool może wytłumaczyć, czemu trzyma martwego agenta, łódź podwodna zostaje uwięziona w wiązce przechwytującej wystrzelonej przez AIM.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #3 Deadpool: Draculas Gauntlet #3 Deadpool: Draculas Gauntlet #3 Deadpool: Draculas Gauntlet #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.