Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #2

Deadpool: Draculas Gauntlet #2

Deadpool: Draculas Gauntlet #2

"You Had One Job, Deadpool"

Postacie
Zapowiedź

•  Widzieliście jak Deadpool ożenił się z królową Shiklah, teraz zobaczie jak wyglądało ich pierwsze spotkanie i romans!
•  Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
•  Kiedy Dracula zatrudnia Deadpoola do przetransportowania wartościowej przeszyłki, nie ma pojęcia w co się pakuje. Gościnnie Blade, M.O.D.O.K., Hydra Bob, Werewolf by Night, i jeszcze więcej postaci w szalonej podróży Deadpoola po całym świecie... i prosto do serca najemnika

Cytat

Blade: "You know Dracula is going to use her to unite the fractious monster underworld, right? I can't let that happen."
Deadpool: "Who cares? Maybe she'll make Dracula happy, and he'll suck less. Blood."
Blade: "Unlikely."

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #3-4 – przyp. S_O]

Deadpool uwalnia zwierzęta z greckiego muzeum, wykorzystując zebrę do ciągnięcia wozu z trumną. Po jakimś czasie dociera do miasta Papaconstantinos, którego mieszkańcy, dowiedziawszy się, kto znajduje się w trumnie, zaczynają uciekać. Tymczasem posąg Minotaura w pobliskiej fontannie ożywa, żądając, by najemnik wytłumaczył, czemu przywiózł czyste zło do jego miasta. Wade jednak zamiast tego zauważa, że jego rozmówca jest silny i wytrzymały i proponuje mu posadę zwierzęcia pociągowego. Denerwuje tym Minotaura, który szarżuje w jego stronę, płosząc zebrę. Deadpool przez chwilę walczy z potworem, uznaje jednak, że nie ma na to czasu i zaczyna pędzić za swoim wozem, po drodze kradnąc skuter przygodnie spotkanego Greka. Minotaur rusza w pościg na drugim skuterze, a gdy Wade dociera do wozu, wyciąga czerwoną płachtę. Niewiele ona jednak pomaga, byk bowiem przebija się przez wóz, pozostawiając z niego drzazgi, sam jednak wpada do pobliskiej rzeki. Trumna tymczasem rozbija się, uwalniając Shiklah, królową ciemności.

Na pustyni Blade odnajduje na wpół zjedzone burrito, domyślając się, z kim ma do czynienia.

W Grecji Shiklah domyśla się, że to Deadpool ją uwolnił i dziękuje mu pocałunkiem. Wysysa w ten sposób jego życie, po czym udaje się w swoją stronę – odkrywa jednak, że Wade'a nie tak łatwo zabić. Gdy razem kontynuują wędrówkę, potworzyca wyjaśnia, że jej gatunek rządził nocą na długo przed pojawieniem się człowieka, z czasem jednak zaczęli się pojawiać pretendenci do tronu, spośród których najbardziej zaciekłymi były wampiry. Wojna między nimi ciągnęła się przez stulecia, a gdy jej dwaj bracia zginęli, jej ojciec postanowił ułożyć ją do magicznego snu, by zagwarantować jej bezpieczeństwo. Wtedy zauważają nadjeżdżający pociąg, Wade wskakuje więc do niego wraz z Shiklah, pewien, że będzie to łatwy sposób na podróż. Okazuje się jednak, że w wagonie czeka już na nich Blade, który każe najemnikowi się poddać. Gdy ten jednak staje w obronie panny młodej, łowca wampirów atakuje, nie zamierzając pozwolić, by władza nad zjednoczonym królestwem potworów wpadła w łapy Draculi. Powala Wade'a, sam jednak zostaje uderzony wiązką magicznej energii przez Shiklah, która następnie przybiera swą potworną formę.

Tymczasem Dracula dociera do Metropolii Potworów pod Nowym Jorku, przygotowującym się do ślubu. Jego sługa, Reginald, informuje jednak, że jego apartament został zajęty przez niezapowiedzianych gości – Amjada i Baqira, starszych braci Shiklah. Jak się okazuje, wieści o ich śmierci zostały sfalsyfikowane przez ich ojca, który również ich próbował uchronić. Wychodząc, Dracula stwierdza, że skoro ta dwójka żyje, ślub z Shiklah nie przyniesie mu niczego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #2 Deadpool: Draculas Gauntlet #2 Deadpool: Draculas Gauntlet #2 Deadpool: Draculas Gauntlet #2 Deadpool: Draculas Gauntlet #2 Deadpool: Draculas Gauntlet #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.