Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #3

Nightcrawler vol. 4 #3

Nightcrawler vol. 4 #3

"If at First You Don't Succeed... Tri, Trimega Again!"

Postacie
Zapowiedź

• Pędząć przez cały świat, aby uratować najbliższe mu osoby, Nightcrawler dokonuje pewnego odkrycia: czy to jego powrót spowodował to cale zagrożenie?

Cytat

Wolverine: "You ever think what happened up there wasn't an accident? That you're back here because higher authority figured you were needed?"
Nightcrawler: "Logan, I gave up my place in Heaven...!"
Wolverine: "So earn it back."

Streszczenie

Gdy Trimega atakuje Kurta, Amandę i cyrkowców, Nightcrawler teleportuje się za niego i próbuje go uderzyć chwyconym młotem, nagle jednak zostaje powalony pięścią wyłaniającą się z pleców przeciwnika, a po chwili ten rozdziela się na troje, każdego z inną mocą. Trójka Trimegów szybko powala przeciwników, wtedy jednak zostają wygnani z tej płaszczyzny przez Margali. Kurt chwyta osłabioną "matkę" i stwierdza, że potrzebują pomocy reszty X-Men. Feuer przypomina, że roboty miały na celu Wagnera i czarownice, a oni, jako zwykli artyści cyrkowi, im się nie przydadzą. Pożegnawszy się więc z przyjaciółmi, Kurt, Amanda i Magrali teleportują się do Instytutu Jean Grey, gdzie po chwili stają przed nimi nieufni X-Men. Nightcrawler stwierdza więc, że Margali go wychowała i jeśli jej nie ufają, nie powinni też ufać jemu samemu – który po wydarzeniach z Nieba nie jest już tym samym człowiekiem. Kłótnię przerywa jednak Amanda, która nie chce, by Kurt walczył z przyjaciółmi. Margali również przyznaje, że wszystko, co kiedykolwiek zrobiła, uczyniła z myślą o swoich dzieciach. Rachel proponuje więc, że przeskanuje umysły gości.

Jakiś czas później. Logan odnajduje Kurta rozmyślającego w Danger Roomie, zaprogramowanym tak, by kopiować krajobraz ze wspomnień mutanta z Nieba. Wagner stwierdza, że choć w końcu miał niepodważalny dowód swojej wiary, pragnął czegoś więcej, dlatego gdy nadarzyła się okazja na ostatnią przygodę u boku X-Men, skorzystał z niej, tym samym tracąc swoje miejsce w Królestwie Niebieskim. Wolverine odpiera więc, że być może jego powrót jest częścią większego planu i że jeśli chce odzyskać swe miejsce w Niebie, musi na nowo udowodnić, że na nie zasługuje. Dodaje, że on też stracił niedawno coś, co było istotną częścią jego życia – jego czynnik gojący – nic to jednak nie zmienia. Przypomina, że są X-Men, że widzieli rzeczy, których inni nawet sobie nie wyobrażają i że zawsze dokonują niemożliwego.

Rachel skanuje umysł Amandy, nie odnajdując w nim niczego, co sugerowałoby, że jest zagrożeniem, ta jednak odpiera, że telepatka się myli i powala ją i pilnującą jej Cargill. Tymczasem gdzie indziej Beast i Storm wypytują Margali o związek jej i Amandy z Trimegami, ta jednak odpiera jedynie, że mistyczne płaszczyzny znajdują się w ciekawym stanie, a atak Azazela na Niebo jest tylko jednym z objawów. Następnie rzuca na Beasta czar, który wysyła w jego stronę pliki kartek, po czym unika ataków Ororo i ponawia zaklęcie na niej. Po chwili, gdy oboje herosów zmieniło się w papierowe "golemy", czarownica wyciąga z nich "wspomnienia", których szuka.

Nagle w Instytucie rozlega się alarm – okazuje się, że budynek został zaatakowany przez całą armię Trimegów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3 Nightcrawler vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.