Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #5

Wolverine & the X-Men vol. 2 #5

Wolverine & the X-Men vol. 2 #5

"Tomorrow Never Learns" - chapter 5: "Chekhov's Gun"

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine’s jest zdany na łaskę Phoenix Corporation, a Storm będzie, aby uratować Jean Grey School!
• Tylko Evan może uratować Fantomexa przed śmiercią - ale czy się odwarzy?

Streszczenie

Gdzieś w Teksasie pewien kierowca TIRa, śmiertelnie ranny po walce z oddziałem ninja, ostatkiem sił przekazuje swemu nowemu kompanowi, Doopowi, klucze do motocyklu ukrytego w przyczepie, prosząc, by odpłacił się temu, kto go tu wysłał, kosmita wyrusza więc z powrotem do Westchester wraz z tygrysem należącym do kierowcy.

W Instytucie Jean Grey uczniowie przygotowują się do kontrataku, wykorzystując Celebro i telepatyczne moce Marthy Johansson do ukrycia się przed Faithful Johnem. Ten próbuje wytropić Fantomexa, którego grzech – zabicie pierwszego młodego klona Apocalypse'a – dobrze zna.

W siedzibie Phoenix Corp. Edan Younge wyjaśnia uwięzionemu Loganowi, że dał Evanowi nadzieję, i że bez niego młody Apocalypse mógłby się poddać losowi. Nie mogą pozwolić, by rozpoczął on walkę z Phoenixem, ponieważ ten konflikt zgubi ich wszystkich. Wtedy jednak przez ścianę przebija się Cyclops, a towarzyszący mu Quentin stwierdza, że przejrzał plany Younge'a – stwierdza, że jeśli w przyszłości zabije Apocalypse'a, nie byłby on w stanie w późniejszych czasach być zagrożeniem dla świata Faithful Johna – ktoś więc musi kłamać.

Instytut Jean Grey. Evan zakrada się za Faithful Johnem, ten jednak domyśla się, że jest to jedynie iluzja Fantomexa i rusza do walki z mutantem. W jej trakcie Jean-Phillipe traci the World, który zostaje podniesiony przez jednego z Bamfów, a ten z kolei przekazuje go Johnowi. Fantomex zaczyna mierzyć do łotra z pistoletu, gdy ten jednak wzywa go do pokazania uczniom swej prawdziwej twarzy, mutant pociąga za spust, ujawniając, że broń nie jest naładowana. Następnie odcina mechaniczną rękę przeciwnika, uwalniając World, a wtedy do Johna strzela Eye-Boy. W następnej chwili Nature Girl wysyła w stronę intruza całe stado zwierząt, a gdy nie jest on w stanie poradzić sobie z taką mnogością umysłów, rzuca się na niego Idie, uzbrojona w lodowy topór.

Za pomocą Chucklesa Quentin przenosi siebie i Edana do laboratorium Beasta, gdzie używają oni wehikułu czasu, by spotkać się z Quentinem-Phoenixem. Bamf następnie przenosi się do siedziby Phoenix Corp, skąd zabiera Logana. Przed Instytutem tymczasem Faithful John leży, powalony, przez uczniów, gdy na miejscu zjawia się Storm, atakując go. Po chwili dołącza do nich Wolverine, a Chuckles przeskakuje do Idie i teleportuje się z nią. John tymczasem oznajmia Ororo, że jego ciało jest tylko jedną z jego broni – w końcu znalazł Evana i armię, która pomoże mu go zniszczyć. Wewnątrz World więźniowie kontrolowani przez łotra zbliżają się do celi Genesisa. Idie tymczasem zjawia się w laboratorium Beasta przed nadal otwartym wehikułem czasu. Logan próbuje ją powstrzymać, ta jednak odcina mu drogę, zamierzając znaleźć odpowiedzi na pytania, które ją gnębią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5 Wolverine & the X-Men vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.