Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #8

Wolverine vol. 6 #8

Wolverine vol. 6 #8

"Three Months to Die": "Games of Deceit and Death" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Logan, Iron Fist, Shang Chi vs. armia śmiertelnych ninja.
• "Three Months to Die" – tytuł mówi sam za siebie!

Cytat

kapłan: "My mistress has met you before."
Wolverine: "So we are talkin about the literal...? Is 'she'... here?"
kapłan: "She's everywhere! Oh, this one is so funny!"
Shang-Chi: "Isn't he?"

Streszczenie

Wolverine znajduje się na wyspie Itsukushima, gdzie sprowadził go Shang-Chi. Mutant wyjaśnia mu i Iron Fistowi, że zawiódł w swojej ostatniej misji, gdy nagły paraliż uniemożliwił mu atak na Sabretootha. Wyjaśnia, że mógł wezwać posiłki, ale tego nie zrobił, gdyż sam chciał pokonać Creeda – nie był jednak w stanie. Dodaje, że już wcześniej zamarł podczas walki w gigantycznym robotem, stwierdza więc, że być może boi się śmierci i chce to naprawić. Shang odpiera więc, że właśnie dlatego są na wyspie, na której umieranie jest zabronione – mieści się tu bowiem Świątynia Śmierci na Wakacjach. Zaczynają się wspinać po schodach, które zaczynają się wydłużać. Nagle zebranych atakują demony-strażnicy, gdy jednak Logan zostaje powalony i, przerażony, próbuje zasłonić się przed uderzeniem, demony zamierają. Mutant domyśla się, że walczyły one tylko dlatego, że on również to robił, a Shang dodaje, że strzegą one świątyni przed wojownikami, którzy chcą zdobyć nieśmiertelność. Gdy docierają na szczyt, czeka już na nich kapłan-sługa swej Pani. Słysząc to Wolverine domyśla się, że będzie miał do czynienia z antropomorficzną personifikacją Śmierci i postanawia się z nią rozmówić. Kapłan odpiera, że nie zależy to od niego i zaczyna prowadzić go przez labirynt, w końcu docierając do rzeźby Logana stojącej na górze czaszek.

Tymczasem, gdzie indziej, Silver Samurai prezentuje Pinch nagranie przedstawiające Sabretootha bawiącego się z jej córką, dodając, że choć Creed lubi dziewczynkę, jego humor może nagle się zmienić. Następnie wprowadza do pokoju Offera, który wie wszystko o małej Annie, jest jednak zaskoczony informacją o zdradzie Logana. Zmienia jednak temat, pytając, czego chce Sabretooth – musi wiedzieć jak najwięcej, jeśli ma mu złożyć ofertę. Pinch wyjaśnia, że mutant przetrzymuje ją, jej córkę i Lost Boya, zamierzając dowiedzieć się, jak kontrolować nadal znajdujący się pod jej kontrolą artefakt, a także sprowadzić na miejsce Wolverine'a, by go zabić. Offer pyta więc, jak kobieta kontroluje sferę. Jakiś czas później zostaje zaprowadzony do Lost Boya, którego pyta o to samo. Chłopak ujawnia mu więc wszystko, co wie.

Do Wolverine'a podchodzi postać odziana w czerń, wzruszona pięknem rzeźby – wynikającym z jej prawdziwości. Wyjaśnia, że choć sama postać Wolverine'a jest kamienna, to czaszki pod nią są prawdziwe – należą bowiem do niektórych z jego ofiar. To mówiąc, wręcza mu tę należącą do Rose. Stwierdza, że mutant żyje zupełnie inaczej, niż inni ludzie – dopiero po stu z górą latach życia zyskał wspomnienia z reszty swego życia, dopiero niedawno też zaczął bać się śmierci. Stwierdza, że mimo wieku, nadal jest on dzieckiem, oczekującym natychmiastowych odpowiedzi. Gdy Logan w końcu domyśla się, z kim ma do czynienia, Śmierć każe mu udać się za nią.

W siedzibie Sabretootha Offer staje przed Creedem, z miejsca ujawniając, że zainstalował pluskwę w zbroi Logana i podaje mu lokalizację. Gdy mutant wysyła swoich ninja na Istukushimę, Offer ujawnia też, że bez pomocy nanitów translacyjnych Pinch nie jest w stanie użyć artefaktu. Creed nie rozumie, czemu jego rozmówca po prostu to ujawnił, zważywszy, że teraz może po prostu ich zabić, ten stwierdza więc, że może zabić Pinch i resztę, nie ruszy jednak niego, bo zaprezentował zdolności, które przydadzą się organizacji mutanta. Ten przyznaje mu rację i zatrudnia go.

Iron Fist i Shang-Chi oczekują na Logana u stóp schodów, gdy nagle zostają otoczeni przez Hand.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #8 Wolverine vol. 6 #8 Wolverine vol. 6 #8 Wolverine vol. 6 #8 Wolverine vol. 6 #8 Wolverine vol. 6 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.