Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #15

X-Men vol. 3 #15

X-Men vol. 3 #15

"Bloodline" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Wojna pokoleniowa uwikłała ... matki i córki, ojców i synow i jednego biednego szczura sklepowego, nazywającego się Jubilee...
• The JGS zawsze było szkołą. CZy nadszedł czas, aby stało sie armią? Czy ich odmienność stanie sie ich najwiekszą bronią?

Streszczenie

Przekradająca się korytarzami Instytutu Jean Grey Jubilee trafia na Future'a, który żąda zwrotu swego syna. Gdy Shogo generuje wokół siebie swoje pole siłowe, jego "matka" atakuje łotra, ten jednak szybko ją powala i porywa chłopca.

Tak przynajmniej wydarzyło się to w przyszłości, z której pochodzi Kymera. Ujawnia ona, że Shogo z jej czasów był jej najlepszym przyjacielem i że została w teraźniejszości, by powstrzymać Future'a i oszczędzić jemu i Jubilee piętnastu lat cierpień. Storm przypomina wszystkim, Jubilee z przyszłości i to, jak bardzo różniła się od dziewczyny, którą znają. Nie zamierza na to pozwolić i zrobi wszystko, by uratować przyjaciółkę, a Rachel przyklaskuje jej, stwierdzając, że czekała na właśnie taką, pewną siebie Ororo.

W swoim laboratorium Beast pyta Jubilee o jej wrażenia ze starcia z Arkeą, ujawniając, że przeprowadzał badania na próbce, którą posiadają. Wampirzyca nie jest pewna, czy przyjaciel powinien użyć Arkei do uleczenia rannych mutantów, stwierdza jednak, że jeśli uratuje w ten sposób Teona i Jię, nie będzie miało znaczenia, czego użył. Stwierdza też, że przy Hanku czuje się bezpieczna, widzi w nim bowiem tytana, który chce jedynie chronić swych bliskich.

Kymera dziękuje matce za to, że postanowiła jej pomóc, ostrzega jednak, że skomplikuje to sprawy. Ona sama nie ma w tym czasie żadnych powiązań, może się więc całkiem poświęcić uratowaniu przyjaciół, sytuacja Ororo jest jednak całkiem inna. Ta stwierdza jednak, że być może samą swoją obecnością dziewczyna odmieniła plany Future'a i być może już wygrali. Jeśli jednak tak się nie stało, Storm z chęcią stanie do walki u boku córki, nawet, jeśli będzie to kosztować jej życie.

Rankiem Psylocke patroluje teren przed Instytutem, gdzie trafia na ogrodnika – okazuje się jednak, że to Future, który atakuje mutantkę. Udaje mu się podjudzić ją do walki jeden na jeden, bez wzywania posiłków, po czym, zaatakowany telepatycznie, ujawnia, że jego umysł wyrobił sobie na to odporność. Unika ciosów Betsy i wyprowadza potężne uderzenie, które miażdży jej organy. Następnie infiltruje szkołę, stwierdzając, że nie spodziewał się śmierci swojego człowieka i że będzie musiał zmodyfikować swoje plany. Odnajduje Jubilee na korytarzu i grożąc jej pistoletem każe zwrócić syna. Gdy jednak wampirzyca stwierdza, że X-Men będą go ścigać na kraniec świata, łotr postanawia zmienić plany i strzela do przeciwniczki. Gdy Shogo ucieka w swoim polu siłowym, Future porywa jego matkę.


"Bromo Superior" – part 3

Postacie:
* Hellion, Anole, Broo, Rockslide
* Psylocke

Hellion powala kolejnych wirtualnych żołnierzy, nie zauważa jednak, że jeden z nich zakrada się za jego plecami. Przed śmiercią ratuje go jednak Psylocke, która powala atakującego telekinetyczną strzałą. Następnie wyłącza ona program, a gdy Julian domaga się wyjaśnień, Betsy ujawnia, że zabiła swojego wirtualnego "chłopaka". Dodaje, że w prawdziwym świecie nie ma zabezpieczeń ani gotowego do przyjęcia rannych ambulatorium Beasta, muszą więc polegać na swojej drużynie. Rozumie, że Keller i jego kompani chcą pomóc w pokonaniu łotra, który skrzywdził ich przyjaciół i wysyła ich do pokojów, stwierdzając, że zasłużyli na trafienie na listę rezerwową. Gdy odchodzą, każe Danger Room usunąć program.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #15 X-Men vol. 3 #15 X-Men vol. 3 #15 X-Men vol. 3 #15 X-Men vol. 3 #15 X-Men vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.