Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #28

All-New X-Men #28

Postacie
Zapowiedź

• Brotherhood of Evil Mutants z przyszłości dokonują kolejnego druzgoczącego dla X-Men ataku.
• Dodatkowo więcej tajemnic otaczających Jean Grey!

Streszczenie

Przyszłość. Beast analizuje linię czasową w swoim laboratorium. Odnajdują go Xavier i Raze.  McCoy słysząc kim są, aktualizuje swoje zapiski. W końcu telepata wchodzi do jego umysłu i go "oczyszcza". Po chwili dwójka prosi Hanka, aby opowiedział o Charlesie, X-Men i o tym gdzie się wszystko popsuło, ponieważ potomkowie Mystique chcą to wszystko naprawić. 

Teraźniejszość. Gdzieś w Kanadzie. X-23 odzyskuje przytomność, wysuwa swoje pazury i rusza w kierunki szkoły.

Sekretna szkoła Xaviera. X-Men są atakowani telepatycznie. W tym samym czasie w głowie Jean trwa nierówna walka pomiędzy Xavierem a dziewczyną. To wszystko przez to, że chłopak nienawidzi Grey jak i wszystkich X-Men. Nie cierpi tego, że zabili jego ojca, a potem zachowywali się, jakby nic się nie stało. Zajęli jego majątek i zmienili nazwę szkoły którą zbudował. 

Przyszłość. Madripoor. Bractwo analizuje kolejną porażkę z X-Men. Beast stara się wyłamać i zachęcić Xaviera do zakopania topora wojennego. Ten jednak ma inne zdanie i stwierdza, że jego podopieczni są tylko marionetkami bez głosu. Telepata rozkazuje Hankowi powiedzieć, że zrozumiał przesłanie. McCoy posłusznie to robi, tak jak Molly, Xorn, Deadpool i Ice  Thing. Raze zastanawia się, czy też jest sterowany, ale Xavier go uspokaja tym, że są braćmi. 

Teraźniejszość. Sekretna szkoła Xaviera. X-Men nie mogą walczyć. Przy siłach zostają jedynie Scott i Emma. Cyclops rozkazuje Frost, aby ta znalazła Xaviera. Wtedy przebudza się Jean, ostrzegając, że jest za nimi. Okazuje się jednak, że za wszystkie wypowiedzi Grey odpowiada telepata i prosi Summersa, aby zabił Marvel Girl. Kiedy mężczyzna zmuszany  jest do skorzystania z mocy, na ratunek rzuca się Emma, a promienie Scotta trafiają w Bractwo. 

Przyszłość. Madripoor. Raze wpada na pomysł, aby Bractwo cofnęło się w czasie. Jeżeli to zrobią, to będą mieli przewagę nad X-Men z tamtego czasu, a nawet jeśli im się nie uda, to mogą wrócić do przyszłości, ostrzec siebie i spróbować na nowo nie popełnić błędu. Beast prosi, aby tego nie robili, gdyż czasoprzestrzeń jest już strasznie popsuta. Wtedy rozlega się pukanie do drzwi. Przychodzi list od Raze'a. Okazuje się, że drużyna cofnęła się w czasie, ale przegrała. X-Men z ich czasów przenieśli się razem z nimi i to ich tylko pogrążyło. Na koniec wiadomości jest wskazówką – trzeba na początku zająć się Jean Grey. 

Teraźniejszość. Sekretna szkoła Xaviera. Trwa walka pomiędzy Emmą a Bractwem. Jean telepatycznie siłuje się z Xaveierem. Wtedy za plecami mężczyzny pojawia się atakująca X-23.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #28 All-New X-Men #28 All-New X-Men #28 All-New X-Men #28 All-New X-Men #28 All-New X-Men #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.