Avalon » Serie komiksowe » Archie Meets the Punisher » Archie Meets the Punisher

Archie Meets the Punisher

Archie Meets the Punisher

"When Worlds Collide"

Postacie
Cytat

Punisher i Archie [jednocześnie, w myślach]: "What have I done to deserve this?!" 

Streszczenie

Punisher ściga swój kolejny cel, któremu jednak udaje się go zgubić na stacji autobusowej. Przestępca postanawia uciec z miasta i kupuje bilet do przypadkowego miasta – Riverdale. 

Następnego dnia, w Riverdale. Archie dzwoni do drzwi rezydencji Lodge'ów, nim jednak ktokolwiek mu otworzy, chłopak zostaje oblany wodą przez młodego Leroy'a. Gdy próbuje kontratakować, oblewa wodą otwierającą drzwi Veronicę, a ta go wygania. Po chwili Archiego zaczyna śledzić pewien samochód. 

W Nowym Jorku Punisher wyciąga informacje o swoim celu – Melu Jay, znanym też jako Montana Bob, Freckles czy Red Fever, którego ściga na prośbę agencji federalnych – od jego starego współpracownika, który ujawnia, że gangster podzielił się z nim swymi planami budowy imperium w Riverdale. Usłyszawszy to, Frank zabiera się do miasteczka wraz z Microchipem. 

Tego wieczora, w rezydencji Lodge'ów, Hiram przedstawia córce swojego nowego partnera w interesach – Melvina Jay'a, który właśnie przybył do Riverdale. Widząc jego niespotykane podobieństwo do Archiego, Veronica prosi go, by towarzyszył jej na dzisiejszej zabawie w stylu lat pięćdziesiątych, na co Mel z chęcią się zgadza. 

Frank i Micro przemierzają Riverdale, próbując nauczyć się rozkładu miasteczka. Przechodzą obok baru Popa, w którym Archie stołuje się z Jugheadem. Na miejscu znajdują się też jednak dwaj gangsterzy, którzy, podając się za agentów rządowych, proszą Andrewsa – biorąc go za Jay'a – do auta, a Jug zabiera się razem z nim, licząc na podwiezienie. Z ukrycia obserwuje to Castle, Micro powstrzymuje go jednak przed wkroczeniem do akcji, stwierdzając,że członkowie konkurencyjnego gangu zabiją ich cel, gdy tylko go zobaczą. Radzi, by śledzić auto przestępców, ci jednak wkrótce to zauważają. Rozpoczyna się połączony ze strzelaniną pościg, w końcu jednak furgonetka Franka taranuje auto, a on sam podchodzi do leżącego na ulicy Archiego i zaczyna do niego celować. 

W szkole Veronica przedstawia Betty i Reggiemu swojego towarzysza, po czym wchodzi z nim na parkiet. Mel jest jednak zainteresowany bardziej intymnymi czynnościami i stwierdza, że niedługo będzie rządził miastem, dziewczyna powinna więc już teraz zacząć go szanować. Tymczasem Betty dzwoni do domu Archiego, dowiadując się, że chłopak udał się na zabawę już jakiś czas temu. Gdy odchodzi od telefonu, po słuchawkę sięga pracownik techniczny zespołu, Scooter, który rozpoznał Jay'a i teraz informuje o jego obecności wszystkich, którzy byliby tym zainteresowani. 

Archie tymczasem spogląda prosto w oczy Punishera, który w końcu rozpoznaje, że nie ma do czynienia z Jay'em. Słysząc jakiś tumult, odwraca się i zaczyna strzelać, dając Andrewsowi czas na ucieczkę. Razem z Jugheadem znika w rurociągu, po dotarciu na jego drugą stronę postanawiają więc powiedzieć o wszystkim policji. Frank tymczasem, za radą Micro, postanawia śledzić auto gangsterów, dzięki czemu jest w stanie podsłuchać rozmowę przestępców z innymi zabójcami, którzy otrzymali informację o miejscu pobytu Mela – miejscowym liceum. Nagle do furgonetki Franka zaczynają pukać patrolujący policjanci, Castle powala więc ich i wyrusza do szkoły. 

Archie i Jughead relacjonują sierżantowi Pansky'emu swe ostatnie przeżycia, ten jednak, pamiętając wcześniejsze wybryki chłopaka, nie daje mu wiary. Dla świętego spokoju przydziela im jednak pomoc oficera Burlanda, który jedynie podwozi ich do szkoły. Tam spotykają Betty i Reggiego, Archie próbuje więc im wytłumaczyć, co się stało. Oni też jednak nie wierzą mu, a dziewczyna stwierdza, że po prostu ciężko znosi to, że Veronica przyszła na imprezę z jego "sobowtórem". Słysząc to, Andrew domyśla się, co dzieje się naprawdę. Tymczasem Frank infiltruje budynek, podobnie jak gangsterzy, przebrani za obsługę. Na parkiecie Castle poznaje nauczycieli, Flutesnoota i Grundy, którzy biorą go za nowego nauczyciela WF. Mel tymczasem zaczyna dobierać się do Ronnie, zauważa jednak Punishera i postanawia wziąć dziewczynę na zakładnika. Franka zauważa też Archie, który pędzi do telefonu – a jego z kolei dostrzega jeden z gangsterów, który nadal bierze go za Jay'a. Gdy jednak chce go zastrzelić, do akcji wkracza Castle, powalając zbira. Zaczyna się strzelanina, podczas której Grundy ostrzega Franka przed zakradającym się za nim strzelcem. Micro tymczasem dopada do Jay'a, zostaje jednak powalony przez Moose'a, który bierze rudzielca za Archiego. Do samego Andrewsa dopada jeden z gangsterów, gdy jednak rozpoznaje, że nie ma do czynienia z Jay'em, zostaje powalony ciastem, celnie rzuconym przez Punishera, który następnie dokańcza dzieła w bardziej właściwy dla siebie sposób. Gdy opada kurz, Frank podchodzi do Archiego, pomagając mu wstać i obiecując, że nie pozwoli, by cokolwiek stało się Riverdale. 

W związku z wydarzeniami w szkole na posterunku policji zbiera się prawie całe miasto. Pansky próbuje uspokoić tłum, zapewniając, że Punisher pracuje dla rządu i że sytuacja jest pod kontrolą, wtedy jednak na miejscu zjawia się Hiram Lodge, informując, że jego córka została porwana. 

W barze Popa zbierają się Punisher wraz z Micro oraz Archie i przyjaciele – jak wyjaśnia swemu partnerowi Frank, woli on trzymać Andrewsa na oku. Zaczyna odsłuchiwać nagranie, w którym Mel przedstawia swoje żądania, a młodzież szybko wyłapuje wskazówki, które Veronica im przekazała. Nagle Frank zostaje poproszony do telefonu, a informacja, którą otrzymuje, bardzo go zaciekawia... 

Jakiś czas później w opuszczonym magazynie Mel szuka ukrywającej się przed nim Ronnie, w końcu trafiając do wielkiej hali. Gdy włącza oświetlenie, okazuje się, że znajdują się tam balony przygotowane na paradę, a widząc je, gangster domyśla się, że dziewczyna przekazała miejsce ich pobytu. Nim jednak zdąży ją ukarać, na miejscu zjawia się Punisher. Ukrywając się za Veronicą, Jay stwierdza, że jest zbyt wartościowy, by Castle go zabił, ten ujawnia więc, że Scooter, widząc masakrę w szkole, postanowił zeznawać. Nagle do pomieszczenia wpadają przyjaciele Ronnie, co odwraca uwagę Franka. Gdy rozpoczyna się strzelanina, Veronica wyrywa się gangsterowi, a Archie ukrywa się w wózku. Rykoszetujący pocisk przebija jeden z balonów, który spada na Franka, a ten, szamocząc się, popycha wózek z Archiem, który pędzi prosto na ścigającego Ronnie Jay'a i spycha go na wajchę otwierającą świetlik. Co więcej, noga gangstera zaplątuje się w linę jednego z balonów, który porywa go w powietrze. Widząc to, Frank postanawia puścić go "wolno". 

Następnego dnia Punisher żegna się z mieszkańcami Riverdale, odmawiając dalszej współpracy z Archiem i dziękując Grundy za ocalenie życia. Gdy wraz z Micro wyrusza do kolejnego miasta – Gotham City – mieszkańcy stwierdzają, że już nigdy nie przytrafi im się taka przygoda. 

Tymczasem. Stwierdzając, że Celebro uznaje go za najniebezpieczniejszego mutanta na Ziemi, Wolverine rozrywa swymi pazurami zdjęcie kogoś niesłychanie podobnego do Jugheada... 

Autor: S_O

Galeria numeru

Archie Meets the Punisher Archie Meets the Punisher

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.